Atlantis
Kalendar događanja
Strip
Sport
Oriolik uzvratio Slogi za poraz u finalu Kupa, Slavonac iz Bukovlja do pobjede u Vukovaru
Samo 20 dana nakon finala Županijskog nogometnog kupa, ponovno su se ali sada u 3. kolu prvenstva Treće HNL – istok sastali Oriolik i Sloga iz Nove Gradiške.

Za razliku od njihove međusobne utakmice finala kupa koja je odigrana u Slavonskom Brodu, prvenstveni ogled bio je u Oriovcu. Na kraju su gledatelji vidjeli 2 različita poluvremena domaće ekipe u kojem je Slogi pripalo prvo, a Orioliku drugo poluvrijeme što im je bilo dovoljno za pobjedu s 2:1.

Za razliku od utakmice finala kupa između Oriolika i Sloge koja je ponudila skroman nogomet i utakmicu bez golova na kraju koje su gosti iz Nove Gradiške slavili nakon izvođenja 11.-eraca, sada se igrao bolji nogomet. Domaći su jako slabo odigrali prvo poluvrijeme u kojem mogu biti sretni što su gubili samo s jednim golom razlike. U nastavku im se trud i upornost ispatila te su pokazali i karakter da mogu preokrenuti rezultat u svoju korist što su i učinili za teško izborenu pobjedu s 2:1.

Nogometaši Sloge mogu s pravom žaliti što u prvom poluvremenu nisu realizirali sve svoje prigode. Prvo je Karlo Grgić u 7. minuti zaprijetio Stjepanu Zebi koji je na golu Oriolika zamijenio ozlijeđenog kapetana Josipa Hercega. Bila je to najava vodstva Sloge koje se dogodilo u 9. minuti kada je Nikola Eller proigrao Ivana Benića koji je prebacio istrčalog Zebu za 0:1. Do povećanja vodstva mogli su doći gosti iz Nove Gradiške u 16. minuti kada je Grgić uposlio Severovića, a njegov udarac zaustavlja Zeba. Svi pokušaji domaćih bili su jalovi i bezidejni. U novoj dobroj situaciji našao se Severović u 20. minuti kada je sam krenuo prema domaćem golu, ali je previše čekao i komplicirao te je dozvolio domaćim stoperima pravovremenu intervenciju. Najbolji prigodu za 2:0 imala je Sloga u 35. minuti kada je sada Severović u odličnoj situaciji proigrao Marjanovića koji je uzdrmao gredu. U toj situaciji domaći su imali puno sreće, a kako to biva prema običaju sve ove promašaje domaći su kaznili za pobjedu s 2:1.

U drugom poluvremenu Oriolik je krenuo s puno više agresije te je prvu pravu prigodu momčad trenera Milana Tomljenovića imala tek u 50 minuti kada je udarac Stahovića na povratnu Jurića obranio De Villa. Nešto kasnije u gužvi pred golom gostiju napao se domaći stoper Dančević, ali su se gosti iz Nove Gradiške uspjeli obraniti. Bližila se završnica i posljednjih 17. minuta u kojima je Sloga i dalje držala vodstvo od 1:0, a onda je došlo do pada dekoncentracije. Vratar De Villa dao je kratku loptu Šimunoviću, uzeo ju je Živatović koji je poslao dobar ubačaj pred gol, a tamo je na pravom mjestu bio pričuvni mladi napadač Oriolika Dario Batalo pred golom koji je točan za 1:1. Naravno da je poravnanje još više podiglo Oriolik koji je u 88. minuti postigao pobjedonosni pogodak. Ponovno je lijeva strane Sloge slabo reagirala te je Goran Jurić pred golom dao odličnu loptu za Luku Đereka koji je svojoj momčadi donio pobjedu s 2:1.

Tako je Oriolik uzvratio Slogi za poraz u finalu Županijskog kupa, dok oba kluba u slijedećem kolu idu na gostovanja. Oriovčani će u Valpovo, a Novogradišćani u Jurjevac.

Do prve povijesne pobjede u natjecanju Treće HNL – istok došao je Slavonac iz Bukovlja koji je na gostovanju u Vukovaru s 3:0 nadigrao domaću Vuteks Slogu. Crvene je u vodstvo od 1:0 u 43 doveo Matej Brkić koji je realizirao kazneni udarac kojeg je izborio Josip Letica. Ekipa trenera Marija Petrovića taj rezultat držala je sve do 90. minute kada su postigli još 2 gola. Prvo je Josip Padrić povratnom uposlio Mateja Gačića koji je točan za 2:0, a onda je u 92. minuti Marko Družić sjajnim golom iz voleja zaključio pobjedu ekipa iz Bukovlja u Vukovaru sa čistih 3:0.