Kalendar događanja
Strip
Sport
Oriolik i posljednjeplasirani Vukovar bez golova u Oriovcu
U posljednjem 15. kolu Treće HNL – istok Oriolik je u Oriovcu ugostio posljednjeplasirani Vukovar koji je jedini klub u natjecanju bez pobjede.

Oriovčani su bili veliki favoriti za pobjedu, ali do nje nisu došli. Gosti su se cijelo vrijeme dobro i organizirano branili te na kraju uspjeli sačuvati mrežu netaknutom za konačnih 0:0.

Kad se u utakmicu uđe s devizom da su bodovi već unaprijed upisani, onda je teško igrati. Gosti iz Vukovara u Oriovac su došli sa svega 13 igrača od kojih najstariji ima 22 godine. U prvenstvu još nemaju pobjedu te su osvojili svega 3 boda u 3 neodlučena susreta na svom terenu. Sada su se branili te uspjeli doći do prvog boda u gostima u ovoj sezoni.

Imali su nogometaši Oriolika dominaciju i veći posjed te nekoliko prigoda iz kojih nisu uspjeli doći do pogotka. Još 65. minuti nisu realizirali kazneni udarac s kojim su mogli potvrditi prošlotjednu pobjedu u Kutjevu. Crvenima iz Oriovca ovo je bila prva neodlučena utakmica u prvom dijelu prvenstva.

Prvu pravu prigodu Oriolik je imao u 29. minuti kada su se u dobrim situacijama pred gostujućim, golom našli Anto Galović i Patrik Mijić, ali je Luka Dubrović na golu Vukovara uspio obraniti. Imali su Crveni još nekoliko nepreciznih pokušaja preko Mijića i Barišića, a onda je u 41. minuti na ubačaja Kuzmića pred golom lopta Mateja Marušića okrznula vratnicu. U drugom poluvremenu Oriolik nastavlja napadati i tražiti vodeći pogodak, a onda je Patrik Mijić u 65. minuti nakon duela s vratarom Lukom Dubrovićem izborio kazneni udarac. Sam ga je odlučio izvesti, međutim, premda je prevario vratara ispriječila se vratnica. U završnici susreta domaći su imali dvije velike prigode za golove. U 80. minuti je Jurić ubacio pred gol za Gospočića koji se oslobodio svog čuvara, ali je Dubrović obranio i spasio vodstvo Oriolika. Mogao se Patrik Mijić iskupiti za promašeni kazneni udarac u 90. minuti nakon što mu je loptu glavom prenio Marušić, ali je Dubrović još jednom siguran te je najzaslužniji što Vukovar iz Oriovca nosi 1 bod.

Nogometaše Vukovara bod osvojen u Oriovcu poravnao je prema broju osvojenih bodova s novogradiškom Slogom, ali ih je pomaknuo sa začelja prvenstvene ljestvice zbog bolje gol razlike. S druge strane Oriolik je s bodom napredovao na tablici za jednu poziciju te će drugi dio prvenstva dočekati na 10. mjestu.