Kalendar događanja
Strip
Sport
Očekivana pobjeda Omladinca u Gornjoj Vrbi protiv Željezničara
Ovog vikenda spuštena je zavjesa na prvi dio natjecanja u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Brod / Požega koja je opravdala sva očekivanja.

Klubovi iz Brodsko – posavske županije bili su uspješniji od onih s Požeškog područja što se moglo i očekivati. Nakon što je Slavonac iz Bukovlja potvrdio naslov jesenskog prvaka bila je zanimljiva i borba preostalih klubova koji su se nalazi iza njih kao što su Omladinac iz Gornje Vrbe i slavonskobrodski Željezničar.

S obzirom da su se ekipe iz Bukovlja i Starog Slatinika odvojile na prve dvije pozicije zanimljiva je borba za 3. mjesto između sibinjske Mladosti, Lipika i Omladinca iz Gornje Vrbe. Da su kojim slučajem došli do pobjede u Gornjoj Vrbi u posljednjem kolu u tu borbu umiješali bi se i nogometaši Željezničara. Ovako su Ljubičasti poraženi s 3:1 od dobrog Omladinca koji je sve dvojbe oko pobjednika riješio u prvom poluvremenu.

Sve ono najzanimljivije na utakmici između Omladinca i Željezničara dogodilo se u prvom poluvremenu u kojem su i postignuta sva 4 gola. Već u 3. minuti prijeti Josip Ravlić kojeg je uposlio Ivan Martić, ali najbolji domaći strijelac nije bio precizan. Na drugoj strani je u 17. minuti Jure Ilakovac pokušao ugroziti Brkića na ubačaja Ivana Božića, ali je šutirao preko gola. Nogometaši Omladinca u razmaku od 3 minute postigli su 2 gola. Prvo je u 20. minuti Dejan Spasojević sjajnom loptom uposlio Josipa Ravlića koji je nadmudrio obranu Ljubičastih i onda pokraj Kneževića poslao loptu u mrežu za 1:0. Samo 3 minute kasnije momčad Ivana Pavkovića ima 2:0. Martić je proigrao Spasojevića koji je uz malu pomoć gostujućeg igrača iz teške pozicije svladao Kneževića za povećanje vodstva. Premda su imali sigurno vodstvo nogometaši iz Gornje Vrbe tu nisu stali, već su nastavili pritiskati, pa je tako pokušaj Filipa Štefančića u 34. minuti okrznuo vratnicu. Sve dvojbe Omladinac je riješio u 35. minuti kada je Josip Ravlić nakon gola upisao i asistenciju za Spasojevića koji svojim drugim golom podiže na 3:0. Do kraja sadržajnog prvog poluvremena Željezničar je u 41. minuti uspio smanjiti rezultat. Nakon ubačaja Božića pred golom je Janković pogodio vratnicu od koje se lopta odbila do Luke Dubca koji pogađa za 3:1. U drugom poluvremenu je domaćin stao, dok su Ljubičasti imali 2 dobra udarca. Prvo je Brica šutirao iz daljine, ali je Kristijan Brkić izbacio u korner, da bi nešto kasnije domaći čuvar mreže zaustavio i pokušaj Ilakovca koji je izbacio u korner. Nakon ubačaja iz kuta Josip Aračić pogodio je vratnicu tako da su gosti mogli smanjiti te je završilo s 3:1 u korist Omladinca.

Za Omladinac iz Gornje Vrbe bila je ovo 6 pobjeda ove sezone, dok je Željezničar upisao 6 poraz. Na kraju su oba kluba završila u gornjem dijelu tablice, Omladinac na 5. , a Ljubičasti na 7. mjestu.