Kalendar događanja
Strip
Sport
NK "Svačić" Stari Slatinik – NK "Omladinac Gornja Vrba 0:2
Ovaj vikend s natjecanjem je krenulo novo prvenstvo u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Brod / Požega. Prošlogodišnje premijerno izdanje ove lige za klubove s područja Brodsko – posavske i Požeško – slavonske županije nije dočekalo svoj završetak zbog pandemije koronavirusa. Novo prvenstvo je počelo, ali je upitno koliko će se još kola odigrati. Odmah u 1. kolu u Starom Slatiniku sastali su se favoriti za naslov i dvije ekipe koje su najavile borbu za vrh, domaći Svačić i Omladinac iz Gornje Vrbe.

Dugo očekivani derbi 1. kola MŽNL Brod / Požega u Starom Slatiniku pripao je 'Omladincu' iz Gornje Vrbe koji je s 2:0 došao do pobjede nad domaćim 'Svačićem'. Nisu 'Narančasti'odigrali dobru utakmicu, dok im je očito važnost susreta i imperativ dobrog rezultata na domaćem terenu bio preveliki psihološki teret. Pogotovo kada su kod rezultata 0:0 od 25. minute imali igrača više nakon što je isključen gostujući Marko Mišković. Baš je taj crveni karton okrenuo utakmicu na stranu 'Omladinca' iz Gornje Vrbe koji premda je imao igrača manje uspio je postići dva gola za zasluženu pobjedu.

Oba sastava nisu bila kompletna. Zbog trećih žutih kartona iz prošle sezone kod 'Svačića' nije bilo Marija Lucića, a iz istog razloga kod 'Omladinca' stopera Stipe Glavaša te još jednog igrača iz obrane ozlijeđenog Tomislava Samardžije. Samo 6 minuta nakon što je isključen Mišković u 31. minuti sudac Dario Krajnović dosudio je kazneni udarac za goste iz Gornje Vrbe. Baričević je odličnom loptom proigrao Josipa Ravlića koji je između Stopića, Stubičana i vratara Matića pao, a glavni sudac pokazao je na 11. metara.

Premda je Matić pogodio stranu udarac 'Slavena' Barišića bio je vrlo precizan za vodstvo 'Omladinca' od 1:0. Do kraja prvog poluvremena svi pokušaji domaćeg 'Svačića' bili su jalovi, pa su tako vratara Kneževića pokušali ugroziti Nižić i nešto kasnije iz slobodnog udarca Stubičan čiji je udarac od zida završio u korneru. Nakon ubačaja iz kuta kojeg je izveo Stopić, pred golom je Lasić poslao loptu preko gola. U drugom poluvremenu ekipa trenera Ivana Pavkovića i dalje se dobro postavljala te nije dozvoljavala 'Svačiću' niti jednu ozbiljniju prijetnju. Gosti su svoju prigodu čekali iz kontre i dočekali ju već u 47. minuti kada je Barišić odličnom loptom proigrao Josipa Ravlića koji je pobjegao svojim čuvarima i onda matirao Matića za 0:2. Do kraja su za momčad trenera Marija Tadića s udarcima iz daljine pokušavali Vrhovac i 2 puta Kljajić, ali nije bilo prevelike opasnosti za Kneževića na golu 'Omladinca' koji je svoju mrežu uspio sačuvati netaknutom. Tako je sastav iz Gornje Vrbe nakon dugo vremena Svačiću nanio prvi poraz na njegovom terenu.

U slijedećem 2. kolu 'Svačić' iz Starog Slatinika će u nedjelju, 30. kolovoza na popravni u Vidovce kod 'Dinama', dok će 'Omladinac' iz Gornje Vrbe isti dan na još jedno neugodno gostovanje u Sibinj kod 'Mladosti'.