10.18.2020. 19:21:00
Nastavila se dominacija Omladinac iz Gornje Vrbe
U Međužupanijskoj nogometnoj ligi Brod / Požega u ovoj sezoni dominira Omladinac iz Gornje Vrbe koji je uvjerljivo na 1.

mjestu.

Momčad trenera Ivana Pavkovića imala je takav raspored u jesenskoj polusezoni da su gostovali kod jakih klubova, dok su im na domaći teren dolazile one nešto slabije. Tako je bilo i u ovom 9. kolu u kojem je domaći neporaženi Omladinac ugostio posljednjeplasiranu Kuzmicu te je završilo sa 4:1 pobjedom sastava iz Gornje Vrbe.

Općenito su ovo najteže utakmice za igrati kada domaćin koji je uvjerljivo na vodećoj poziciji sa svim pobjedama dočekuje posljednje plasiranu momčad koja još nema pobjedu u prvenstvu. Više su ovakve utakmice teške s psihološke strane, ali nogometaše Omladinca iz Gornje Vrbe njihov trener Ivan Pavković dobro je pripremio za susret protiv Kuzmice. Najvažnije da se protivnika ne podcijeni i da se u utakmicu ne uđe slabo i bez motiva jer se od favorita očekuje pobjeda. Na kraju je kvaliteta koju ima Omladinac presudila u pobjedi sa 4:1 bez obzira što su nedostajali: Barišić, Radić i Jurević.

Nogometaši iz Kuzmice predstavili su se kao vrlo dobra momčad koja je u Gornju Vrbi došla oslabljena bez nekoliko svojih standardnih igrača. Još su kod 1:0 ostali s igračem manje te su unatoč tome postigli i pogodak tako da prema igri ne zaslužuju biti posljednji na ljestvici.

Sve do 24. minute nije bilo prigoda, a onda je Omladinac iz svoje prve prave postigao pogodak za vodstvo od 1:0. Stoper Akšamović poslao je dugu loptu za Josipa Ravlića, a prvi strijelac lige ovakve situacije najviše voli te iz njih redovito postiže golove. Nakon toga redaju se pokušaji Vrbljana preko Josipa Ravlića, pa Tonija Mrvelja i Stipe Glavaša, ali nije bilo veće opasnosti za gostujućeg kapetana na golu Kuzmice Sinišu Klasića. Jednu od rijetkih dobrih situacija pred domaćim golom imali su gosti u 36. minuti preko Mateja Grbeša kojeg je proigrao vrlo dobri Benjamin Banožić, međutim, vratar Omladinca Soltoković otklonio je tu opasnost. U 40. minuti Kuzmica ostaje s igračem manje nakon što je zbog prigovora drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Tomislav Dijaković. Iz tog slobodnog udarca kojeg je izveo Martić stvorila se gužva pred gostujućim golom, dok pokušaji Akšamovića i Josipa Ravlića nisu pronašli put prema mreži Klasića te je prvo poluvrijeme završilo s 1:0 u korist domaćih. Nastavak je počeo s novom prigodom Josipa Ravlića kojem udarac u 52. minuti brani Klasić, dok odbijena lopta dolazi do Spasojevića kojem udarac blokira Šimunović. U 55. minuti pred svojim golom Grbeš ruši u prodoru Mrvelja, a sudac Arambašić opravdano pokazuje na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Josip Ravlić koji je svladao Klasića, ali ne i vratnicu koja je spasila povećanje vodstva Omladinca. Ono se ipak dogodilo i to 5. minuta kasnije kada se Josip Ravlić iskupio za promašeni kazneni udarac. Ponovno je dobio loptu u prostor sada od Spasojevića i onda je u svom stilu pogodio za 2:0 što je njegov 12 gol u ovoj sezoni za epitet najboljeg strijelca lige.

Samo minutu nakon što je Ravlić udvostručio prednost Omladinca na 2:0 nogometaši Kuzmice dolaze do smanjenje rezultata. Pred golom domaćih stvorila se gužva u kojoj je Andriji Lucoviću prvi udarac obranio Soltoković, ali ne i drugi za 2:1. Bio je to tračak nade za goste, međutim, sve je u 73. minuti razriješio Toni Mrvelj koji je lijepim udarcem na ubačaj Marka Miškovića povećao vodstvo Omladinca na 3:1. Samo dvije minute nakon toga sastav iz Gornje Vrbe potvrđuje svoju 9. pobjedu u sezoni preko kapetana Stipe Glavaša kojeg je proigrao Karlo Baričević. Do kraja su domaći imali još nekoliko lijepih prigoda preko Josipa Ravlića, pa 2 puta preko Ivana Martića i Stipe Glavaša, ali je na golu Kuzmice Siniša Klasić uspio sačuvati svoju mrežu da u njoj ne bude i više od 4 gola.

Bila je ovo 9. uzastopna pobjeda Omladinca iz Gornje Vrbe za sigurno vodstvo na ljestvici, dok ih u subotu čeka zahtjevno gostovanje u Pakracu kod Hajduka. Također u subotu Kuzmica na svom terenu u derbiju susjeda dočekuje Dinamo iz Vidovaca i Dervišage.