Kalendar događanja
Strip
Sport
Minimalna pobjeda Marsonije nad Čepinom
Još jednom su se nogometaši Čepina pokazali kao neugodan i tvrd protivnik koji ne leži Marsoniji već godinama.

Na kraju su Bijelo – crni u 5. kolu Treće lige – istok došli do minimalne 1:0 pobjede protiv vodećeg sastava prvenstva kojem je to prvi poraz u sezoni. Na taj način ekipa trenera Braslava Ostojića potvrdila je bod koji je osvojen u prošlom kolu u Jelisavcu. Sa Čepinom su Brođani odigrali svoju prvu utakmicu u novoj sezoni na domaćem terenu koja je završila i s prvom ovogodišnjem pobjedom.

Prema očekivanju Marsonia je sa Čepinom odigrala tešku i tvrdu utakmicu. Gosti su se cijelo vrijeme dobro i organizirano branili, dok su Bijelo – crni imali terensku nadmoć i veliki broj prigoda. Zelene iz grada ulja na životu je 80. minuta držao vratar Filip Jakovljević koji je u završnici ipak kapitulirao i primio pogodak koji je Brođanima donio prvu pobjedu ove sezone. Na taj način Bijelo – crni materijalizirali su igrača više kojeg su imali gotovo cijelo drugo poluvrijeme.

Marsonia je od početka silovito krenula prema gostujućem golu, a već u 2. minuti u prigodi se našao u prošloj sezoni napadač Čepina, a danas Bijelo – crnih Filip Bungić čiji je udarac nakon proigravanja Sivrića obranio Jakovljević. Samo 3 minute kasnije ponovno je Bungić pred golom u dobroj situaciji, sada na dodavanje Jašarevića, ali Jakovljević dobiva još jedan međusobni dvoboj protiv bivšeg suigrača. Napadi domaćih ne staju te je u 10. minuti Mirković sjajnom loptom poslužio Jašarevića koji je pobjegao gostujućoj obrani, ali ne i Jakovljeviću koji je pun samopouzdanja i spašava svoju mrežu. Trener domaćih Ostojić za Mirkovića je pronašao mjesto na zadnjem veznom i ovaj je u 16. minuti poslao još jednu dobru loptu za Bačića, ali je Jakovljević i dalje nesavladiv te brani pokušaj drugog domaćeg napadača. Za Čepin je u prvih 45. minuta iz daljine s nepreciznim udarcima pokušavao Luka Zebec, međutim, domaći mladi golman Karlo Krijan bio je bez posla. Možda i najbolju prigodu za vodstvo Marsonije u 26. minuti spriječio je Jakovljević obranivši udarac Čaniću nakon ubačaja Sivrića. Ključan trenutak dogodio se u drugom poluvremenu u 49. minuti kada je Pavo Grgić nakon starta na Damiru Mirkoviću od osječkog suca Andreja Burila dobio izravni crveni karton. Vrlo brzo u 52. minuti Bungić je u novoj situaciji pred golom nakon dobre akcije vrlo dobrog Kokanovića, ali Jakovljević i dalje nastavlja s dobrim obranama. Mogao je u 55. minuti nešto više učiniti i Matošević koji je odlično prošao po lijevoj strani, ali mu je izostala prava završnica za pogodak. Napadi domaćih ne staju i obrana Čepina se grčevito brani. Igra se na 1 gol i to gostujući te se redaju pokušaji Brođana i to preko napadača Bačića 2 puta i Bungića, ali ostaje 0:0. U 72. minuti Matošević je povratnom uposlio Mirkovića koji šutira snažno, ali preko gola. Prvi udarac u okvir domaćeg gola Čepin je imao tek u 75. minuti preko Dragojevića koji je nakon ubačaja Gregića poslao loptu točno u ruke nezaposlenog vratara Krijana. Na drugoj strani je Matošević u 78. minuti na povratnu Mišića sam sebi stvorio prostor za udarac koji je bio neprecizan. I onda se u 80. minuti dogodilo toliko željeno vodstvo Marsonije kada je uporni Kokanović izborio aut iz kojeg je Begić poslao loptu u gostujući kazneni prostor. Tamo je lopta preletjela najvišeg igrača domaćih Bungića i došla je do Mirkovića koji je matirao Jakovljevića za 1:0 i veliko slavlje domaćih što se pokazalo dovoljnim za prva 3 boda..

Utakmica je počela u 2. minuti s prigodom Bungića pa je red i da završi dvije minute prije kraja. Naime, u 88. minuti Bungića je proigrao zapaženi Kokanović, dok je i ovoga puta Jakovljević izašao kao pobjednik

Za jedne i druge nema previše odmora budući ih već u nedjelju, 13. rujna očekuju novi prvenstveni izazovi. Čepin će na svom terenu ugostiti Graničar iz Županje, dok Marsonia gostuje u Ivankovu kod Bedema.