Kalendar događanja
Strip
Sport
Marsoniji prigradski derbi protiv Slavonca iz Bukovlja
Do svoje 4. uzastopne pobjede došli su nogometaši Marsonije koji su u odgođenoj utakmici iz 1. kola Treće lige – istok na domaćem terenu s 2:0 bili bolji od vrlo dobrog Slavonca iz Bukovlja.

Bio je to prvi međusobni susret ova 2 kluba u jednoj prvenstvenoj utakmici s obzirom da se nikada do sada nisu sastali. Igrali su doduše prije nekoliko godina u polufinalu Županijskog kupa u kojem je Slavonac u Bukovlju nakon izvođenja 11.-eraca izbacio Marsoniju.

Očito je sjajna utakmica protiv Belišća u subotu ostavila traga na igračima Marsonije, dok polako na naplatu dolazi i prisilna stanka od 14 dana koliko je cijela momčad bila u izolaciji. Stoga utakmica protiv Slavonca iz Bukovlja nije bila lijepa kao ona s Belišćem. Bila je tvrda i borbena, ali vrlo fer i korketna na obje strane. Bijelo – crni u cijeloj utakmici imali su tek nekoliko pravih prigoda, od kojih su dvije pretvorili u golove, dok je gost iz Bukovlja imao jednu pravu koja nije ozbiljnije ugrozila nezaposlenog Memovića na golu Brođana. Za Marsoniju je najvažnija pobjeda s 2:0 i nova 3 boda, dok će se sve ostalo brzo zaboraviti.

Marsonia je utakmicu protiv Slavonca igrala bez: Mišića, Matoševića, Bačića, Šimca i Krijana, dok su s druge strane izostali: Gačić, Dubac, Nikolić, Sušić, Bratanić, Družić i Martić. Uza sve te izostanke na obje strane Bijelo – crni su već u 5. minuti ostali i bez Sivrića koji se također ozlijedio. Prvi ozbiljniji pokušaj imali su domaći u 18. minuti preko Begića čiji je udarac otišao preko gola. Bio je to uvod za vodstvo Marsonije koje je došlo nakon što se uporni i borbeni Bungić izborio za jednu loptu kojom je uposlio Begića, a ovaj upisuje asistenciju za strijelca Jašarevića kojem je ostao lakši dio posla, zaobići Barukčića i poslati loptu u praznu mrežu za 1:0. Gosti iz Bukovlja bili su ravnopravni i dobri u polju. Nisu dozvoljavali Marsoniji puno prigoda, dok su se i njihovi napadi zaustavljali na rubu kaznenog prostora. Iz slabog prvog poluvremena izdvojimo još samo pokušaj aktivnog Begića iz slobodnog udarca koji je otišao pokraj zida i gola. Najbolju prigodi za poravnanje imao je Slavonac u 57. minuti preko raspoloženog i razigranog Sremca koji je sve dobro napravio, dok mu je izostala završnica i preciznost. Na drugoj strani je Marsonia mogla povećati vodstvo u 68. minuti, ali je najbolji igrač utakmice Josip Balentović nakon kornera Mirkovića šutirao malo pokraj vratnice. Momčad trenera Braslava Ostojića novu pobjedu potvrdila je u 86. minuti kada je Vranešić ubacio s desne strane za Bungića koji u mat poziciju gura mladog Darija Živića, a ovaj postiže svoj prvijenac u dresu Marsonije za pobjedu protiv dobrog Slavonca iz Bukovlja s 2:0.

Na ljestvici je Marsonia ostala na 6. mjestu, ali ima dvije neodigrane utakmice te za vodeće 3 ekipe ima zaostatak od 3 boda. Sastav iz Bukovlja je na 12. poziciji s 5 bodova i njihova želja je u narednim utakmicama popraviti bodovni učinak.