Sport - Nogomet
Brodportal
11.27.2021. 19:43:00
Marsonia osvojila važna tri boda u prigradskom derbiju
Posljednje 17. kolo na trećeligaškom istoku donijelo je prigradski derbi između nogometaša Marsonije i Slavonca iz Bukovlja koji je završio s pobjedom domaćih s 2:0.

Prije utakmice prigodne poklone od vodstva kluba i navijača dobio je Hrvoje Mišić kojem je ovo bila posljednja utakmica u dresu Marsonije u kojoj je za 14 godina imao 225 nastupa te je postigao 95 golova. Bijelo – crni bili su favoriti za pobjedu što se na kraju i dogodilo te su većim dijelom utakmice imali inicijativu i daleko više prigoda. Kod Brođana je izostao uobičajeni stoperski dvojac Balentović i Mrvelj, dok u sastavu Crvenih iz Bukovlja nije bilo: Matića, Frana Kajtazija, Špoljara, Kruljca i Martića, pa je u igru morao najstariji igrač Treće HNL – istok 45-godišnji Mario Petrović. U cjelini se momčad iz Bukovlja dobro i držala, dok je Marsonia očekivano upisala svoju 8. pobjedu u sezoni.

Domaća Marsonia od prve minute krenula je prema golu gostiju iz Bukovlja i već u 2. minuti Damir Mirković zaprijetio je Juraju Barukčiću na golu Slavonca nakon kornera kojeg je izveo Matej Sivrić. Brođani i dalje traže vodeći pogodak pa tako u 6. minuti Marko Žuljević pokušava iz slobodnog udarca, ali i dalje ostaje početnih 0:0. Pokušaji domaćih bili su više jalovi i bez velike opasnosti za Barukčića kojem je u 23. minuti ponovno iz slobodnjaka zaprijetio Žuljević, međutim, vratar Crvenih iz Bukovlja dobro se postavio i lako obranio. Najbolju prigodu za vodstvo Marsonia je imala u 27. minuti kada je uporni Žuljević iskoristio nesporazum u obrani Slavonca dokopao se lopte, zaobišao Barukčića, ali je onda pogodio vratnicu. Mladi vratar Marsonije Gabrijel Iličević nije imao puno posla, dok mu je jedino s nekoliko pokušaja zaprijetio Robert Duspara kao što je to bilo u 35. minuti. U pravilu je završetak prvog poluvremena najbolje vrijeme za postići pogodak i Bijelo – crni su baš u 45. minuti došli do vodstva. Akcija je krenula od Damira Mirkovića, dok je Mirza Jašarević pred gol poslao dobru loptu za Mateja Sivrića koji je lijepim udarcem za svoj rođendan Marsoniju doveo u vodstvo od 1:0. U drugom poluvremenu su Brođani i dalje nastavili napadati te tražiti povećanje vodstva. U 55. minuti ponovno je iz slobodnog udarca pokušao Žuljević, ali je šutirao točno u dobro postavljenog Barukčića. Mogli su Bijelo – crni do 2:0 u 67. minuti kada je na ubačaj Sivrića, pred golom Silvio Mihić za malo šutirao pokraj desne vratnice već svladanog gostujućeg vratara. Zato se Mihić iskupio samo minutu nakon toga te je loptu od Kamerunca Felixa Kekoha proslijedio za strijelca Marka Žuljevića koji je svojim trećim golom u sezoni postavio konačnih Marsonia – Slavonac (Bukovlje) 2:0.

Za nogometaše Marsonije nije gotova jesenska polusezona budući ih očekuje još odgođena utakmica iz 14. kola koju će odigrati na gostovanju u subotu, 4. prosinca u Županji kod Graničara.