Kalendar događanja
Strip
Sport
Marsonia do boda u Jelisavcu u prvoj utakmici ove sezone
Nakon što su 14 dana bili u samoizolaciji i bez treninga, dok su posljednju utakmicu i to prijateljsku imali prije gotovo mjeseca dana nogometaši Marsonije u 4. kolu Treće lige – istok osvojili su bod na gostovanju u Jelisavcu.

S obzirom da se Vihor pojačao ovog ljeta i da je Belišće u 1. kolu u Jelisavcu odigralo 0:0, onda je ovaj bod za Bijelo – crne više nego dobar. Brođani mogu samo žaliti što su zbog korona virusa propustili prve 3 utakmice i što su tek s nekoliko treninga odigrali dobru utakmicu u Jelisavcu. Premda su domaći preko Marka Žuljevića poveli u prvom poluvremenu s 1:0 taj rezultat bio je sve do završnice. Tada je pričuvni napadač Marsonije Mario Bačić koji je u igru ušao u 72. minuti u samo dvije minute postigao 2 gola za preokret i vodstvo od 2:1. Bačić je prvo poravnao na 1:1 u 82. minuti na dodavanje Bundavice, a onda je dvije minute kasnije na ubačaj Mirkovića zabio za 2:1. Kada se činilo da sva 3 boda odlaze prema Slavonskom Brodu ponovo je Žuljević u 87. minuti precizan za konačnih 2:2.

Zato su uspješni bili nogometaši Oriolika koji su se s još jednog gostovanja vratili s pobjedom. Momčad trenera Tomljenovića nakon Jurjevca sada je 3 boda osvojila i u Valpovku pobijedivši domaću Valpovku s 1:0. Svoj treći gol u ovoj sezoni postigao je Dario Batalo koji je u 60. minuti Oriovčanima donio treću uzastopnu pobjedu. Nogometaši Sloge iz Nove Gradiške zbog smrtnog slučaja u ekipi Zrinskog nisu odigrali utakmicu ovog kola u Jurjevcu.

U MŽNL Brod / Požega igralo se 3 kolo, dok se Mladost iz Sibinja iskupila za prošlotjedni domaći poraz od Omladinca iz Gornje Vrbe. Naime, ekipa trenera Stefanovića nakon pobjede u 1. kolu sa 4:1 u Požegi sada je s istim rezultatom slavila i na drugom gostovanju, ovoga puta u Kuzmici.

Nogometaši Tomislava iz Donjih Andrijevaca vratili su se s gostovanja iz Jakšića s bodom nakon što je domaćin imao vodstvo od 2:0. Ekipa trenera Ivice Berakovića uspjela je s 2 gola doći do vrijednog boda. U Pakracu je Hajduk s 2:0 bio bolji od Požege što je prva pobjeda Pakračana u sezoni nakon što su u prva 2 kola odigrali 2:2.