Kalendar događanja
Strip
Sport
Bez golova u Starom Slatiniku između domaćina i gosta iz Nove Kapele
Jedna od zanimljivijih utakmica ovog vikenda u 5. kolu u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Brod / Požega bila je ona koja se igrala u Starom Slatiniku između domaćeg Svačića i gostujućeg Slavonca iz Nove Kapele.

Oba kluba prije međusobnog ogleda imala su po 7 bodova i isti učinak, dok je sastav iz Nove Kapele na ljestvici bio ispred Svačića samo zbog bolje ukupne gol razlike. Na kraju su oba kluba zadržala međusobni razmak jer nakon 90 minuta nije bilo golova.

Nogometaši Svačića imaju problema u realizaciji. To se vidjelo prije 2 kola u Donjim Andrijevcima što se nastavilo i sada na domaćem terenu protiv vrlo dobrog Slavonca iz Nove Kapele. Gosti su se dobro i organizirano branili te nešto pokušavali u kontrama preko Josipa Mijića. Trener Svačića nije mogao računati na Nikolu Čuljka, Vedrana Bunta i Vladu Lasića čiji se izostanak najviše osjetio iz razloga što je on napadač i ponajbolji strijelac Narančastih. S druge strane Zeleno – bijeli iz Nove Kapele bili su kompletni te čvrsti u sredini i u obrani, pa stoga kući nose bod koji je prema svemu viđenom zaslužen za konačnih 0:0.

Prvu prijetnju prema golu Slavonca imao je Stubičan u 15. minuti, ali je njegov  udarac obranio vratar Maričević. Domaći su bolji, imaju terensku nadmoć i traže pogodak. U novoj dobroj situaciji pred golom našao se Nižić u 17. minuti na ubačaj Buzova, međutim, previše je čekao i gosti su otklonili opasnost. Najbolju prigodu za vodstvo Slavonac je imao u 30. minuti kada je Dujmović proigrao Mijića, a njegov udarac sjajno brani domaći kapetan na golu Matić, na odbijenu loptu natrčava Jelčić i šalje ju neprecizno pokraj gola. Na drugoj strani u 38. minuti Svačić je imao veliku prigodu preko Grgića kojeg je uposlio Ruhek, ali je Maričević iz blizine spasio siguran pogodak. U drugom poluvremenu se nastavilo u istom ritmu bez puno prigoda. Novi pokušaj imao je Nižić u 49. minuti, ali niti ovoga puta nije ozbiljnije ugrozio Maričevića. Nešto kasnije, Narančasti su odigrali dobru akciju koja je krenula od Nižića i Kljajića, da bi Pavić proigrao Stopića koji je dobro šutirao, ali je lopta otišla malo pokraj vratnice. U 68. minuti je Vrhovac poslao upotrebljivu loptu za Nižića koji nije dobro zahvatio loptu i propala je još jedna mogućnost za pogodak. U 76. minuti sijevnula je kontra, a Stubičan u prigodi ruši Mijića. Gosti traže crveni karton, ali tako ne misli sudac Gavranić koji je Stubičanu pokazao žuti. Iz tog slobodnog udarca Vlaović prebacuje zid, ali je Matić i dalje siguran. Do kraja su mreže ostale netaknute te je u tvrdoj i čvrstoj utakmici pravoj prvenstvenoj završilo bez golova.

Nakon 5. kola Svačić i Slavonac zadržali su svoje pozicije na ljestvici, a to je 5. i 6. mjesto te oba kluba imaju po 8 bodova s tim što ekipa iz Nove Kapele ima bolju gol razliku. U slijedećem kolu Svačić gostuje u Kaptolu, dok Slavonac na svom terenu dočekuje vodeći i neporaženi Omladinac iz Gornje Vrbe.