Županijski debi pripao juniorima KK Slavonski Brod 1946

Sjajnu utakmicu odigrali su u Županijskom derbiju juniori Košarkaškog kluba Slavonski Brod 1946 i Rekord Tima iz Oriovca.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 10.04.2019

U prvom susretu u sklopu Lige Slavonije i Baranje za juniore u kojoj nastupaju igrači koji su 2000. godište i mlađi u Oriovcu je Rekord Tim zabilježio visoku pobjedu te su vodeća momčad u ligi. Oriovčani su očekivali da će na Vijušu s pobjedom kolo prije kraja potvrditi 1. mjesto i naslov prvaka Slavonije i Baranje. Međutim, doživjeli su neočekivani poraz nakon produžetka sa 70:66 u utakmici koja je mnoge oduševila.

Bio je to susret ekipa koje se odlično poznaju. Naime, velika većina juniora Rekord Tima do jučer je igrala za kadete Slavonskog Broda 1946 te su se nakon što su izašli iz kadeta odlučili juniorski dio košarkaške karijere odraditi u Oriovcu. Posjeta gledatelja bila je odlična kao i samo navijanje za jedne i druge. Gosti su htjeli s pobjedom kolo prije kraja potvrditi 1. mjesto i naslov prvaka u Slavoniji i Baranji, dok su Brođani igrali za međusobni prestiž. Na kraju je pobjeda pripala juniorima Slavonskog Broda 1946 koji su igrali bez imperativa, ali s velikom željom uzvratiti Oriovčanima za uvjerljiv poraz u prvoj utakmici.

Utakmicu su bolje otvorili juniori Rekord Tima koji sve do polovice druge četvrtine bili u vodstvu. Tada domaće dolaze u prednost koju su povećali na 27:21 što je bio rezultat na poluvremenu. Prema rezultatu vidljivo je da se igrala tvrda košarka, dok je bilo i promašaja s obje strane. Više su neprecizniji bili Oriovčani pogotovo pod košem i to ih je na kraju koštalo poraza. Tijekom cijelog drugog poluvremena zahvaljujući Mutiću i Špeharu juniori Slavonskog Broda 1946 održavali su svoju prednost koja je dvije minute prije kraja iznosila 52:44.Činilo se da će sastav trenera Igora Kovačevića do pobjede, međutim, Čukić pogađa pod košem, a onda Raspasović u 2 napada ubacuje dvije trice za 52:52. Do kraja je ostalo 39 sekundi kada je Matačić Brođanima donio novu prednost, da bi Rekord Tim u produžetak odveo Stojsavljević. U dodatnih 5. minuta slavonskobrodski juniori i dalje nastavljaju s dobrom igrom prije svega Matačić i Špehar, dok je ključne poene kao i skokove kad se odlučivalo imao Benković. U pobjedničkoj ekipi je Luka Špehar postigao 28, Dominik Mutić 21, a Tomislav Matačić 10 koševa.

Kod juniora Rekord Tima samo su 2 igrača postigla dvoznamenkasti broj koševa i to Svan Stojsaljević 22, a Hrvoje Raspasović 18 poena.

Na ljestvici Lige juniora Slavonije i Baranje Rekord Tim ima 3 poraza, a 1 više imaju: Slavonski Brod 1946, Vinkovci i Vrijednosnice Osijek. Do kraja je ostalo samo jedno kolo, dok će prve dvije ostvariti plasman na poluzavršnicu Prvenstva Hrvatske. U posljednjem kolu u Oriovac dolaze upravo osječke Vrijednosnice koje momčad trenera Krištije mora dobiti za naslov prvaka. S druge stane juniori Slavonskog Broda 1946 moraju dobiti u gostima, a da pri tom Vinkovci izgube kod kuće kako bi uhvatili 2. mjesto i odlazak na državnu poluzavršnicu.