ŽKK „Brod na Savi“ – ŽKK „Pula“ 75:85

Protiv još jedne ekipe iz gornje dijela tablice košarkašice Broda na Savi na domaćem terenu odigrale su solidnu utakmicu, međutim, poražene su od Pule s 85:75. Bila je to utakmica 14. kola Prve lige koju su gošće dobile zahvaljujući igri u trećoj četvrtini. I ovoga puta vidjelo se da Brođankama nedostaje još jedna prava igračica koja će svaku utakmicu ubacivati dvoznamenkasti broj koševa jer bi u tom slučaju konačni rezultat bio sasvim drugačiji.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 29.01.2018

Nakon dobrog otpora koji su pružile Trešnjevci košarkašice Broda na Savi i protiv visokoplasirane Pule odigrale su dobru utakmicu. Malo im je nedostajalo za pobjedu, dok Mihaeli Lazić i Elli Đukić treba još samo jedna igračica koja će svaku utakmicu imati dvoznamenkasti učinak. Vidljivo je da ekipi trenera Rimarčuka u ovakvim utakmicama nedostaje baš toliko malo jer bi u tom slučaju imali više pobjeda, od trenutno samo jedne.

Za razliku od Rimarčuka njegov kolega na klupi Pule Ivan Đukić imao je 5 igračica s dvoznamenkastim učinkom i to je za gostujući sastav bila dobitna kombinacija. Naravno i povratak ove zime Lane Pačkovski s kojom su Puljanke postale treća ekipa po kvaliteti u ligi.

Nakon početnog vodstva Pule od 3:0, košarkašice Brod na Savi preokreću rezultat u svoje vodstvo od 7:3 te su ga držale do kraja prve četvrtine nakon koje je bilo 23:21. U drugom periodu gošće vraćaju prednost na svoju stranu te se sa 45:40 otišlo na poluvrijeme. Ključnom se pokazala 3. četvrtina koju su Puljanke dobile s 29:13 za 74:53. Do kraja su Brođanke tu razliku uspjele prepoloviti, ali za nešto više nije bilo vremena te je Pula došla do svoje 8. pobjede u prvenstvu za plasman na 3. mjesto s 85:75. Najučinkovitije kod gošći s 22 koša bile su Vinkovčanka Katarina Trehub i Zagrepčanka Lana Pačkovski.

U sastavu Broda na Savi još jednu odličnu utakmicu odigrala je Mihaela Lazić koja je uz 36 koševa, imala 4 skokova i 9 dodavanja. Uz nju je odličan učinak ostvarila i Ella Đukić koja je ubacila 20 poena te je imala 13 skokova i 5 asistencija.

U slijedećem kolu košarkašice Broda na Savi gostovat će u Zadru, a nakon toga ih na Vijušu očekuje utakmica sezone u kojoj će protiv Dubrave rješavati pitanje ostanka u ligi.