Željezničar puno teže od očekivanog do pobjede

Puno teže od očekivanog nogometaši Željezničara na svom su Stadionu „Stanko Vlainić – Dida“ u 21. kolu Četvrte lige – istok s 2:1 bili bolji od Slavonca.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 16.04.2018

Gosti iz Tenje na ljestvici su na uvjerljivo posljednjem mjestu te će se teško spasiti od ispadanja iz lige, međutim, namučili su Ljubičaste. Domaćin je tek nakon 90. minute utakmice postigao gol koji mu je donio pobjedu i ostanak među prva 3 kluba na prvenstvenoj tablici.

Gledajući ljestvicu trećeplasirani Željezničar bio je izraziti favorit protiv posljednjeplasiranog Slavonca iz Tenje. Međutim, tek na samom kraju Ljubičasti su s 2:1 došli do svoje 13. pobjede u sezoni. Sva 3 pogotka na ovoj utakmici postignuta su iz kaznenih udaraca, dok je ekipa trenera Brice nastavila proljetni niz pobjeda na domaćem terenu.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Željezničaru koji je imao niz prigoda koje nije pretvorio u golove. Tako je Brnjić prijetio iz slobodnih udaraca, pa se 2 puta u dobrim situacijama pred golom našao mladi Matić, dok su slično reagirali s pokušajima: Samardžić, Dančević i Misir. Do više nego zasluženog vodstva Ljubičasti su došli u 31. minuti kada je Samardžića u prodoru srušio Ileš, a sudac Milić iz Belišća pokazao je na kazneni udarac. Domaći kapetan Brnjić bio je siguran za vodstvo Željezničara od 1:0 te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme. U nastavku je ekipa trenera Brice imala nekoliko pokušaja za povećanje vodstva preko mladog stopera Dančević, dok se 2 puta u prigodama našao napadač Mijić, ali se rezultat nije mijenjao. Kada se to najmanje očekivalo gosti iz Tenje došli su do poravnanja. Dogodilo se to u 66. minuti kada je sudac Milić jedan start gostujućeg igrača na Petru Brici ocijenio kao prekršaj za najstrožu kaznu. Premda je Barukčić pogodio stranu udarac Nađa bio je vrlo precizan za 1:1. Nakon toga domaći su u 71. minuti preko Filipa Mrvelja mogli do vodstva, ali se njegov udarac zaustavio na okviru gola. Na samom isteku vremena kada je prošla 90.minuta sudac Milić dosudio je i treći kazneni udarac na utakmici. Gostujući stoper Rebrina pred svojim golom igrao je rukom, a Berislav Brnjić je još jednom bio točan. Iako je Balić bio blizu obrane, udarac je bio precizan za pobjedu Brođana s 2:1 nad dobrim gostima iz Tenje.

S ova 3 boda Željezničar je ostao na 3. mjestu na ljestvici te bod zaostaje za drugoplasiranom Slogom iz Nove Gradiške. U slijedećem kolu Ljubičasti se u derbiju kola u Jurjevcu sastaju s vodećim Zrinskim.