Zagreb uvjerljivo protiv Borca

Pred oko 1800 gledatelja u slavonskobrodskoj dvorani Vijuš rukometaši Zagreb CO rezultatom 35:21 uvjerljivo svladali ekipu Borca iz Banja Luke.

Autor: Krešimir Grčević | Datum objave: 26.02.2013

Nakon što je pobjedom protiv Shaffhausena okončao ovogodišnji nastup u Ligi prvaka, hrvatski rukometni prvak okrenuo se novim izazovima u regionalnoj SEHA ligi. U sklopu 14. kola, Zagrebaši su u Slavonskom Brodu ugostili pretposljednju momčad SEHA lige, Borac M:TEL,  koja im je poslužila kao jači trening pred subotnje gostovanje u Našicama kod domaćeg NEXE-a. Pobjeda hrvatskog prvaka niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Od samog početka nametnuli su jak tempo koji gosti nisu mogli pratiti. Bolja fizička pripremljenost Zagrebaša došla je do izražaja polovicom drugog poluvremena kada Borac u potpunosti pada i kada hrvatski prvak dolazi do lakih golova iz kontri i polukontri. Zagreb CO do kraja utakmice samo je povećavao svoju prednost koja je na kraju iznosila 14 pogodaka razlike.

Najbolji strijelci u redovima Zagreb CO bili su Zlatko Horvat sa 6 postignutih pogodaka te Jerko Matulić i Stipe Mandalinić sa po 5 golova. Kod gostiju najefikasniji bio je Senjanin Burić sa 6 postignutih golova. Ovom pobjedom Zagrebaši su se popeli na treće mjesto SEHA lige te suvereno kroče prema Final Fouru koji će se sredinom travnja igrati u Skopju.

U slijedećem kolu SEHA lige, hrvatski prvak u subotu gostuje kod našičkog NEXE-a, a derbi se igra 9. ožujka kada u Kutiju šibica stiže Červarov Metalurg.

Pohvalimo brodsku publiku koja je pljeskom nagrađivala svaki dobar potez zagrebačke momčadi kao i organizatora ovog spektakla, ŽRK Brod, koji ovakvim potezima svakako doprinosi promociji rukometa u Slavonskom Brodu kao i sporta općenito.

---

Publika gromoglasno pozdravlja Zagrebaše!

19:22 - Kraj utakmice. Butorac zabija posljednji gol na utakmici za konačnih 35:21.

19:21 - Vrijeme isteklo.Izvest će se samo još sedmerac za Zagreb CO. Senjanin Burić crveni karton.

19:16 - Zagreb CO  lagano privodi utakmicu kraju. Borac bez gola 10 minuta.

19:15 - Pet minuta do kraja, Ivić na pet obrana.

19:12 - Plus 14 za Zagreb. Time out za Borac.

19:10 - Prvo isključenje za Borac u 51. minuti Obradović.

19:08 - Plus 10 za Zagreb. Četiri lagana gola zaredom iz kontri.

19:05 - Lovro Šprem zabija drugi gol u 48. minuti za najveće vodstvo 26:18. Minuta odmora Borac.

19:03 - U 46. minuti prvi put 7 razlike. Stepančić 4. gol za 24:17.

19:00 - Prvo isključenje na utakmici za Zagreb CO u 44. minuti Domagoj Sršen.

18:56 - U 38. minutina vrata Zagreba po prvi puta na utakmici ulazi Filip Ivić što publika pozdravlja velikim pljeskom.

18:51 - Drugo poluvrijeme. Zagreb vodi 20:14 u 35. minuta Mandalinić dao svoj 4. gol.

18:35 - Kraj prvog dijela. Uvjerljivo vodstvo Zagreb CO od 17:12. Najefikasniji kod Zagreba Horvat sa 5 golova, a kod Borca Senjanin Burić sa 4 gola. Oba vratara upisali su 7 obrana. Mirno prvo poluvrijeme bez ijednog isključenja

18:28 - 5 minuta prije kraja Goluža zove minutu odmora kako bi svojim igračima dao posljednje upute do kraja poluvremena. 13:9 vodi Zagreb.

18:24 - Mandalinić odlično proigrava Brozovića koji svojim drugim golom dovodi Zagreb u prednost od 11:7. Dosada nema isključenja.

18:16 - Treći gol Horvata u 16. minuta. Najveće vodstvo dosad 8:5.

18:13 - U 13. minuti Borac prekida post i zabija za 5:4. U dvorani se skupilo oko 1800 gledatelja.

18:12 - Stepančić u kontri za 5:3. Trener Borca Trninić zove time-out.

18:11 - Borac nije zabio gol 5 minuti. Horvat u polukontri zabija svoj drugi gol za 4:3 u 11. minuti susreta.

18:06 - Vratar Borca Burić skupio već 4 obrane u prvih 5 minuta. Vodstvo Borca 3:2.

18:02  - Gosti zabijaju u prvom napadu za 1:1 preko Obradovića.

18:01 - Utakmica krenula. Prvi napad za Zagreb, 1:0 Josip Valčić.

17:58: - Igrači Zagreba izlaze na teren što publika ispraća gromoglasnim pljeskom.

17:57 - Utakmica samo što nije krenula. U dvorani Vijuš skupilo se dosada oko 1300 gledatelja koji i dalje polako popunjavaju tribine.

17:45 - 15 min prije početka dvorana je polupuna. Navijači polako popunjavaju dvoranu. Igrači obje ekipe izašli su na teren i zagrijavaju se.

Pratite BrodPortal i najnovije vijesti na Facebooku i Twitteru.