VK Budainka na korak do naslova prvaka

U nedjelju je na gradskim bazenima odigrano 9.kolo Homer kupa.

Autor: Brodportal | Datum objave: 20.05.2019

U prvoj utakmici su se sastali VK "DAR" - VK "BUDAINKA". DAR odlično ulazi u utakmici i dolazi do rezultata 3-1 na krilima danas izvrsnog Grgurića. U trećoj četvrtini, DAR je napravio niz grešaka u napadu što je BUDAINKA odlično iskoristila i okreće utakmicu u svoju korist. Na kraju zasluženo pobjeđuje BUDAINKA sa 6:4. Najbolji u redovima BUDAINKE je bio Davor Ćerić sa 3 pogotka. Kod DAR-a je bio najbolji Grgurić sa također 3 pogotka.

U drugoj utakmici su se sastaje ekipe HOMERI-SPORT BAR koja je ujedno odlučivala poredak prva tri mjesta. Derbi kola je pripao Homerima sa velikih i iznenađujućih 9-2. Od prve minute Homeri ulaze koncentrirano u utakmicu i tokom cijele utakmice drže veliku prednost. Homere su u  predvodili Kristijan, koji je igrao samo tri četvrtine i postigao 4 pogotka te Davor Kuzmić za 5 pogodaka. Kod Sport bara su po pogodak postigli Bičanić i Špiranović.

U trećoj utakmici su se sastale ekipe X Team - HEBRANG. Izvrsna utakmica od prve do zadnje minute gdje se prednost izmjenjivala na obje strane. Na kraju pobjeda ide ekipi Hebrang koja je sačuvala prednost jednoga pogotka zadnju četvrtinu. Kod X Team - a je najbolji bio Jura Barišić sa 3 pogotka. Ekipu HEBRAN su do pobjede vodili Galić sa 3,te Bitunjac sa 2 pogotka.

Budainci je u zadnjem 10. kolu potrebna pobjeda kako bi postali prvaci Homer kupa.