Visoka pobjeda 'Marsonije' nad 'Oriolikom'

Pomalo neočekivano, visoku pobjedu u 1. kolu novog prvenstva Treće lige – istok zabilježili su nogometaši slavonskobrodske Marsonije koji su s 3:0 u Županijskom derbiju nadigrali Oriolik iz Oriovca!

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 22.08.2021

Premda su Bijelo – crni ovo ljeto doveli 11 novih igrača kojima treba vremena kako bi se uigrali, ovo što je na otvaranju prvenstva pokazala 'Marsonia' nudi za Brođane puno ohrabrenja. Sigurno je da će ekipa Hrvoja Bušića još rasti u formi kako prvenstvo bude odmicalo i kada se vrate ozlijeđeni Matej Sivrić, Marko Žuljević, Damir Mirković i Filip Mrvelj te pravo nastupa stekne Josip Brnjić.

Svojom igrom i dominacijom tijekom svih 90 minuta nogometaši Marsonije mnoge su ugodno iznenadili te je 500 gledatelja zadovoljno napustilo stadion. Onaj dio koji su navijači Oriolika ne mogu biti zadovoljni iz razloga što je momčad iz Oriovca odigrala vrlo slabo te se od njih očekivalo puno više bez obzira što kod njih nije bilo Mateja Marušića i Kristijana Lucića.

Od početka je 'Marsonia' krenula prema gostujućem golu i već u 2. minuti Bundavica je nakon kratkog dodavanja Jašarevića iz slobodnog udarca zagrijao Josipa Hercega na golu Oriolika. Prvu prijetnju Oriovčani su imali u 17. minuti preko Kuzmića koji je također pokušao iz slobodnjaka, ali nije bilo opasnosti za domaćeg vratara Matka Kramera.

Novu prigodu za Bijelo – crne imao je Maksimović u 20. minuti kada mu je loptu ostavio Balentović, dok je udarac Novosađanina završio preko gola. Marsonia i dalje igra dobro i traži pogodak, a u velikoj prigodi našao se mladi Đurković u 31. minuti kada je dobio odličnu loptu od Mihića, međutim, Herceg je uspio otkloniti opasnost i spriječiti vodstvo domaćih.

Nešto kasnije u 41. minuti gostujući kapetan imao je i sreće jer je Mihićev udarac nakon proigravanja Jašarevića završio na vratnici. Momčad Hrvoja Bušića nakon svih tih prigoda i dobre igre zaslužila je vodeći pogodak i dočekala ga je u 44. minuti. Bila je to lijepo odigrana akcija koja je krenula od Maksimovića, pa ju je nastavio Jašarević, dok je posljednji dodavač za mladog strijelca Ivana Brkića bio najbolji igrač utakmice Silvio Mihić.

Tako je Marsonia u pravom trenutku došla do vodećeg gola preko Brkića kojem je to prvi gol za seniore. Prvi i jedini udarac u okvir domaćeg gola imao je Oriolik u 48. minuti preko Vranešića kojeg je uposlio Bilić, međutim, Kramer nije imao većih problema. Nakon toga Đurković u 50. minuti pokušava udvostručiti prednost, ali Herceg brani. Samo 3 minute nakon toga u novoj velikoj prigodi našao se ponovno Đurković kojeg je lijepo uposlio Mihić, ali je i ovoga puta Herceg sjajan te svoju momčad drži na životu.

Napadi Marsonije su učestali te gostujuća obrana nema vremena za predah. Brođani žele povećati svoje vodstvo, dok je novu prigodu za domaće imao Balentović, ali je u 54. minuti šutirao pokraj gola. Također neprecizni bili su Mihić u 65. minuti kojeg je progirao Letica i nešto kasnije Maksimović kojeg je uposlio Jašarević.

Navijači Marsonije bojali su se da gosti iz kontre ne kazne sve te silne promašaje, a onda je u 69. minuti Herceg zaustavio i udarac Mihića koji je šutirao nakon kornera i gužve koja se stvorila pred gostujućim golom. Oriovčani su kako je utakmica odmicala padali u igri, dok su Bijelo – crni držali visok tempo. Novu prigodu za 2:0 imao je Jašarević u 71. minuti, ali je šutirao pokraj gola. Odmah nakon te akcije izašao je iz igre te je svoje mjesto prepustio Mihajlu Savanoviću, dok je Banjalučanin s 2 gola riješio pitanje pobjednika.

Igrala se 82. minuta kada je vrlo dobri mladi desni bočni Dario Čato uposlio iskusnog Mišića, a ovaj nesebično u još boljoj poziciji vidi slobodnog Savanovića koji nije imao težak zadatak za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je isti igrač u 86. minuti kada je nakon ubačaja Čate poslao loptu u mrežu za uvjerljivu pobjedu odlične Marsonije.

Oba ova kluba predstavljat će ove srijede, 25. kolovoza Brodsko – posavsku županiju u 1. pretkolu Kupa Hrvatske. Tako će Marsonia na gostovanje u Rijeku kod drugoligaša Orijenta, dok Oriolik ide u Kutinu kod Moslavine.