Visoka pobjeda košarkašica Broda na Savi

Nakon što su došle do iznimno važne pobjede u Varaždinu košarkašice Brod na Savi u 4. kolu kvalifikacija za ulaskom u Premijer ligu protiv Orke iz Zagreba igrale su najvažniju utakmicu u ovoj sezoni.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 11.04.2021

Gošće su bez poraza došle na Vijuš čuvati 12 razlike s koliko su slavile u prvoj utakmici protiv Brođanki. Na kraju tu razliku Zagrepčanke nisu sačuvale te su poražene s uvjerljivih i visokih 78:49.

Bila je to sjajna utakmica i predstava košarkašica Broda na Savi koje su zabilježile pobjedu koja im nakon dvije godine može osigurati povratak u Premijer ligu. Naime, do kraja kvalifikacija ostale su im još dvije utakmice i ukoliko obje pobjede plasirat će se u društvo s najboljim hrvatskim ženskim košarkaškim klubovima. Djevojke trenera Dražena Rimarčuka poražene su od Orke u Zagrebu s 12 razlike te je u ovoj utakmici prva želja bila samo pobjeda, a ukoliko se pojavi mogućnost onda zašto ne i stvoriti veću razliku od one s kojom su izgubile u Dubravi. Na kraju je Brod na Savi slavio s visokih 78:49 i tako došao na prag Premijer lige, dok je za Orku ovo bio prvi poraz u ovim kvalifikacijama.

Premda je Orka bolje otvorila utakmicu te je imala nekoliko puta vodstvo na kraju prve četvrtine bilo je 14:14. Na početku drugog perioda kod 18:18 domaće se polako počinju odvajati te su došle i do najveće razlike od +10 za 35:25, da bi se s 37:28 otišlo na poluvrijeme. U 3. doinici Brođanke nastavljaju s dobrom igrom te su u jednom trenutku košem odlične Elene Peričić u 25. minute došle i do toliko željenih 13 razlike za 48:35, da bi s 52:41 završila treća četvrtina. Posljednjih 10. minuta bilo je najbolje što je Brod na Savi pokazao u ovoj sezoni. Djevojke trenera Rimarčuka u tom periodu doslovno su pomele Orku s parketa te je njihova prednost iz minute u minutu samo rasla do konačnih i najvećih 78:49. Sijevalo je sa svih strana, dok su kod Brođanki najviše prednjačile 3 Riječanke kojima se priključila Edita Poljac. Tako je Elena Peričić postigla 21 koš te je upisala i 11 skokova baš kao i Ivana Krajina koja je ubacila i 19 poena. Pod košem Zagrepčanke nisu mogle zaustaviti Josipu Tuftan koja je imala 15 ubačaja, dok je Edita Poljac premda nedovoljno zaliječena postigla 10 koševa, ali je zato dodala 12 asistencija i 7 skokova.

Kod poražene zagrebačke Orke jedine s dvoznamenkastim brojem koševa bile su Iva Pavić s 20 i Nika Mateković s 11 poena.

U slijedećem pretposljednjem 5. kolu kvalifikacija za Premijer ligu košarkašice Broda na Savi gostovat će ovog vikenda u Vodicama koje su u prvoj utakmici na Vijušu nadigrale sa 78:45. Ukoliko tu dođu do pobjede, ostaje im posljednji susret na domaćem terenu s Vindijem kojeg su nedavno svladale u Varaždinu.

Održani 24. po redu Rešetarački susreti pjesnika

Marsonia slavila na gostovanju u Pleternici unatoč igraču manje i ranom vodstvu domaćih