Visoka pobjeda juniora Broda 035 protiv Svetog Patrika

U malonogometnoj ligi – istok za juniore natječe se 14 klubova koji igraju jednostrukim bod sustavom, dakle 13. kola.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 16.01.2021

Godinama se u ovom natjecanju juniori Broda 035 nalaze u vrhu ljestvice što su potvrdili i u ovogodišnjem prvenstvu. Nakon 3. kola mladi Brođani imaju sve 3 pobjede iz isto toliko odigranih utakmica, dok su u 3. kolu na domaćem parketu s 11:4 u pravoj golijadi nadigrali Sveti Patrik iz Županje.

Juniori MNK Brod 035 nastavljaju s dobrim igrama i pobjedama u Ligi Slavonije i Baranje za uzrast dječaka rođenih 2002. godine i mlađi. U 3. kolu mladi Brođani zabilježili su i treću uzastopnu, ali i najuvjerljiviju pobjedu do sada i to s 11:4 protiv Svetog Patrika iz Županje. Ekipa trenera Mateja Gačića prvo je u Požegi sa 7:1 nadigrala Autodijelove Tokić, a onda su u Županijskom derbiju sa 4:2 na domaćem parketu bili bolji i od Nove Gradiške.

Nakon prvog poluvremena protiv Svetog Patrika nije se dala naslutiti tako uvjerljiva i visoka pobjeda juniora Broda 035 pogotovo što su gosti iz Županje u 5. minuti golom Benjamina Ljubasa došli u vodstvo od 1:0. Nakon toga mladi Brođani koji su od početka bili bolji dolaze i do golova preko Matea Marčetića koji je pogodio za 1:1, dok su Domagoj Đurković i Ilija Tukara svoju momčad odveli na 3:1. Nadu Županjcima vratio je Tomislav Stojanović koji je smanjio na 3:2, da bi prvo poluvrijeme s još jednim golom zaključio Marčetić za 4:2. Do polovice drugog poluvremena sastav trenera Mateja Gačića otklonio je sve dvojbe oko pobjednika ako ih je uopće i bilo u ovom susretu. Tako je do 28. minute bilo velikih 7:2, dok je za juniore Broda 035 Marčetić postigao još 2 gola za ukupna svoja 4 na ovom susretu, dok je 1 na početku drugog poluvremena zabio kapetan Tukara.

Juniorske utakmice igraju se 2 poluvremena po 18 minuta, dok smo jedan od ljepših golova vidjeli u 29. minuti u režiji Roka Cvitkovića kojeg je proigrao Ivan Didović, a ovaj je pogodio za 8:2. Domaći tu nisu stali već je kapetan Ilija Tukara u 33 minuti postigao svoj treći pogodak na utakmici za 9:2 nakon dodavanja Verona Đakovića.

Nakon trećeg gola Tukare za 9:2 do kraja utakmice svaka ekipa postigla je po još 2 gola. Prvo je najbolji pojedinac Svetog Patrika iz Županje Tomislav Stojanović svojim drugim golom smanjio na 9:3, a onda je Ivan Didović nakon još jedne asistencije Đakovića povećao vodstvo Brođana na 10:3. U posljednjoj minuti postignuta su još 2 gola. Zeleni iz Županje preko Josipa Dretvića smanjili su na 10:4, dok je konačnu pobjedu juniora Broda 035 protiv Svetog Patrika potvrdio Marko Mijić nakon dodavanja Danijela Nikolića za konačnih 11:4.

Za juniore Svetog Patrika ovo je bila prva utakmica u ovoj sezoni iz razloga što su im prve dvije odgođene. Zato je mladi sastav Broda 035 odigrao sva kola do sada, dok ih ovog vikenda očekuje gostovanje u Slatini.