Visoka i važna pobjeda košarkašica Broda na Savi

Košarkašice Brod na Savi igraju kvalifikacije za ulaskom, odnosno one za povratkom u Premijer ligu.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 23.03.2021

Po dvije najbolje ekipe iz sjeverne i južne skupine igraju mini ligu kroz 6. kola, a najbolji će ostvariti izravan plasman u društvo s najboljima. Prigodu će dobiti i drugoplasirani koji će se za plasman u Premijer ligu boriti s pretposljednjom ekipom u najjačkoj konkurenciji ženskih klubova u Hrvatskoj. Brođanke se nalaze na dobrom putu budući su na domaćem parketu uvjerljivo nadigrale Vodice.

U 1. kolu kvalifikacija za plasman u Premijer ligu košarkašice Broda na Savi poražene su u Zagrebu od Orke, međutim, vrlo brzo su zaboravile na taj gubitak bodova budući su došle do pobjede u 2. kolu. Naime, djevojke trenera Dražena Rimarčuka u odličnoj utakmice s visokih 78:45 pobijedile su Vodice. Kroz povijest je dvorana Vijuš uvijek bila sretna za mlađe uzraste kluba iz Vodica koje sjajno vodi trener Bore Vuković, međutim, ne i ovoga puta. Prvi nastup za Brod na Savi imala je treća Riječanka Josipa Tuftan tako da je ona uz sve ostale pridonijela važnoj pobjedi nad Vodicama.

Gošće iz Vodica dobro su otvorile utakmicu te su s 3 trice koje su pogodile Iva Vunić, pa Petra Jurčev – Grgin i Barbara Vunić koja je još imala i ubačaj za 2 nakon prvih 5. minute došle do vodstva od 11:5. Nakon toga su košarkašice Broda na Savi počele igrati te su do kraja prve četvrtine napravile seriju od 13:2 za vodstvo od 18:13. S još boljom igrom Brođanke su nastavile i u drugom periodu te su ubrzo došle i do velike prednosti od čak 40:15, dok se na poluvrijeme otišlo sa 43:23. U nastavku ista slika na parketu na kojem domaće nastavljaju dominirati u svim segmentima košarkaške igre te je njihova prednost samo rasla. Tako je nakon treće dionice bilo 60:37, a do kraja Brod na Savi nije stao te je došao do svoje najveće prednosti na utakmici za +33  što je ujedno bio i konačan rezultat za 78:45. Ova razlika je važna za konačni plasman, a pogotovo za uzvrat u Vodicama. U domaćem sastavu je novu odličnu utakmicu odigrala Klara Rimarčuk s 20 koševa, dok je Edita Poljac uz 12 poena imala 7 skokova i 8 dodavanja. Više nego dobre minute odradila je i Josipa Tuftan s 11 ubačaja, 14 skokova i 5 dodavanja, dok su Elena Peričić i Marija Fastić – Pajk svaka postigle po 9 koševa.

Kod poraženih Vodica je Barbara Vunić postigla 15, a Iva Vunić 14 koševa, dok su ostale imale vrlo skromne učinke.

U slijedećem 3. kolu kvalifikacija za povratkom u Premijer ligu košarkašice Broda na Savi gostovat će ovog vikenda u Varaždinu kod Vindija.

Održani 24. po redu Rešetarački susreti pjesnika

Marsonia slavila na gostovanju u Pleternici unatoč igraču manje i ranom vodstvu domaćih