Vinkovci malo pokvarili proslavu!

U posljednjem kolu košarkaškog kupa regija za skupinu istok kadeti Košarkaškog kluba Brod igrači rođeni 2002.godine i mlađi ugostili su Vinkovce.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 27.03.2019

Od ranije je momčad trenera Krunoslava Rimca osigurala 1. mjesto u svojoj skupini te prolaz dalje. Stoga utakmica redovnog posljednjeg s Vinkovcima te odgođeni susret protiv iste ekipe ništa neće promijeniti. Želja mladih Brođana bila je završiti bez poraza ovaj dio sezone, međutim, vrlo dobri Vinkovčani su ih iznenadili te u zanimljivoj utakmici došli do pobjede sa 78:76.

Za kadete KK Brod odgođena utakmica Kupa regija za skupinu istok protiv vršnjaka iz Vinkovaca nije imala veliki značaj. Stoga je trener Rimac u tom susretu poštedio napora svog kapetana i najboljeg igrača Branimira Stankovića. On je ozlijeđen pa ga je Rimac čuvao za kasnije puno teže utakmice koje ih očekuju u nastavku sezone.

Očekivali su mladi Brođani lagani posao protiv Vinkovčana koji su u cjelini odigrali odličnu utakmicu. Na kraju su gosti iskoristili slab dan domaćih te su slavili pobjedu sa 78:76. Svakako da će ovaj bolan poraz koji nisu očekivali momci trenera Rimca iskoristiti kao dobru pouku te da danas svi igraju košarku i da nema lakih protivnika.

Kadeti Broda nakon prve četvrtine imali su vodstvo od 23:16. Nekako se činilo da utakmice ide prema očekivanom smjeru te da će Brođani nakon svake četvrtine povećavati svoje vodstvo. Međutim, tako nisu mislili Vinkovčani koji su cijelo vrijeme bili blizu te nisu dopuštali domaćinu da napravi razliku. Do odlaska na odmor gostujući igrači još su smanjili na 40:38, dok se u istom ritmu nastavilo i u drugom poluvremenu. I dalje kadeti Broda imaju stalno vodstvo, ali vršnjaci iz Vinkovaca se ne predaju te su vrlo uporni. Tako je uoči posljednje dionice bilo 57:54 za sastav trenera Rimca koja je laganu prednost držala sve do 2. minute prije kraja. Tada gosti zahvaljujući odličnom Lučiću nakon dugo vremena dolaze u vodstvo koje su uspjeli sačuvati do kraja, dok su u završnici bili mirni i precizni sa crte slobodnih bacanja. Gotovo 95 % ukupnih koševa kadeta Vinkovaca postigla su 3 igrača, pa je tako Dominik Lučić ubacio 28, Rene Ramljak 27, a Jakov Vujeva 9 poena.

Kod kadeta Broda je Malik N' Diaye Cvijanović postigao 19, Fabijan Čolak 15, Ivan Tolić 12, Karlo Nužda 10, a Ivan Gašpar 9 koševa.

Nakon utakmice tajnik ŽKS-a Miroslav Vagner kapetanu kadeta Broda Branimiru Stankoviću uručio je pehar za osvojeno 1. mjesto i naslov prvaka Kupa regija. Tako je momčad trenera Rimca ostvarila prvi cilj, a drugi je plasman na poluzavršnicu državnog prvenstva.

Policija: mi smo uvijek uz vas, čuvamo vas, a tako vi čuvajte nas!