VIDEO Rutinska pobjeda rukometaša Broda

Protiv posljednjeplasirane ekipe u Drugoj ligi – istok rukometaši Broda nisu imali većih problema zabilježiti očekivanu pobjedu. U 16. kolu Brođani su se na domaćem parketu lako obračunali s LiPom iz Lipika i Pakraca koja je na posljednjem mjestu sa samo 2 boda, odnosno ima jednu pobjedu. S ovom 8. pobjedom u prvenstvu ekipa trenera Saše Sertića i dalje se nalazi na 5. mjestu na ljestvici na kojem će 2. kola prije kraja sezone pokušati i ostati.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 11.04.2018

Bila je to rutinska pobjeda rukometaša Broda koji nisu imali većih problema protiv posljednjeplasirane ekipe prvenstva iz Lipika i Parkaca koja je u dvoranu Brod došla s vrlo mladom postavom. Odigrali su Brođani koliko je trebalo za očekivana 2 boda, dok jedino trenera Sertića može zabrinjavati što su od najslabije momčadi u ligi primili 27 golova. Na neki način ova utakmica bila je malo jači trening za završnicu sezone.

Već od početka golovima Sarića i Rašića rukometaši Broda bježe na 3:0, pa na 5:1, dok je ubrzo bilo i najvećih 10:4. U 20. minuti prvog poluvremena Lipa se uspijeva vratiti i 2 puta dolazi na zaostatak od 2 gola za 13:11 i 14:12. Međutim, do poluvremena domaći ponovno prave razliku za 18:12. U nastavku su igrači trenera Sertića sigurnom igrom održavali rezultatsku prednost koja je stalno bila od 5 do 7 golova da bi završilo s konačnih 33:27. Josip Sarić je s 8 golova bio najučinkovitiji u pobjedničkom sastavu Broda. Do njega je Davor Alajica zabio 6, a Ivan Rašić 5 golova. Posebno vrijedi pohvaliti mladog Luku Matačića koji je u ovoj utakmici dobio veliku minutažu, a treneru Sertiću je sve to vratio sa 4 gola što mu je najviše za seniore u karijeri. Naravno da je i na golu Goran Bubalo bio standardno dobar.

U sastavu rukometaša Lipe najučinkovitiji bili su Domagoj Vonić sa 7 i Matija Šimić sa 6 golova, dok je odličan na golu bio Tomislav Keščec.

Na ljestvici su rukometaši Broda na 5. mjestu i do Slatine koja drži 4. poziciju ih dijeli 6 bodova koje u preostala 2. kola više ne mogu stići. Upravo je Slatina slijedeći protivnik Brođana u pretposljednjem kolu, a taj susret igra se ovog vikenda na parketu dvorane Brod.

Deseti dobrotvorni malonogometni turnir na Koloniji: Igramo za Luku!