Važna pobjeda nogometaša Željezničara

Za nogometaše Željezničara domaća utakmica 24. kola u Četvrtoj ligi – istok protiv petoplasiranog Radničkog iz Mecea bila je vrlo važna.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 20.05.2019

Naime, Ljubičasti se s Jadranom iz Gunje bore za izbjegavanjem posljednjeg mjesta koje vodi u niži rang. Na kraju je mlada momčad Borisa Brice zabilježila vrijednu i uvjerljivu pobjedu sa 4:1.

Protiv ekipe iz predgrađa Darde nogometaši Željezničara odigrali su najbolju utakmicu u ovoj sezoni. Do sada nikom mlada momčad Borisa Brice u kojoj su samo 2 seniora od 23 godine, dok su sve ostalo juniori nije u prvenstvu dala više od 2 gola. Puno je utakmica ovog proljeća Željezničar gubio s 1:0, dok je u svima njima imao i svojih prigoda. Sada se Ljubičastima sve to vratilo u najvažnijoj utakmici premda su gosti nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 1:0. Međutim, mladi sastav Borisa Brice pokazao je karakter te zabilježio pobjedu sa 4:1.

Od početka utakmice Željezničar je krenuo prema golu Radničkog na kojem je pune ruke poslao imao vratar Patrik Rajndl kojem su najviše prijetila braća Filip i Toni Mrvelj. I onda kako to biva u nogometu, gosti iz Baranje iz rijetkog prelaska u polje domaćih postižu pogodak za vodstvo. Igrala se 17. minuta kada je Vanja Kovač ubacio iz kornera pred gol, a tamo je Matko Špoljarić vratio u sredinu točno do Luke Babića koji iz blizine pogađa za 0:1. Nakon toga redali su se pokušaji Ljubičastih koji su najopasniji bili iz prekida i to nakon kornera i iz slobodnih udaraca. U 43. minuti domaći su od suca Zrne iz Vinkovaca tražili kazneni udarac nakon što je lopta u ruku pogodila gostujućeg kapetana Domagoja Polea. Odmah nakon toga i Marin Buzov se na ubačaj Petra Brice našao u dobroj prigodu koju nije pretvorio u poravnanje. Zato je drugo poluvrijeme bilo najbolje za Ljubičaste u ovoj sezoni budući da su u razmaku od samo 15. minuta postigli čak 4 gola. Prvo je Karamatić neoprezno pred svojim golom igrao rukom, a sudac Zrno sada pokazuje na 11. metara. Premda je Rajndl pročitao stranu udarac Filipa Mrvelja otišao je ispod gostujućeg vratara za 1:1. Samo 4. minute kasnije domaći dolaze do preokreta. Toni Mrvelj je dobro ubacio pred gol, a na pravom mjestu je Matej Dubac kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu za 2:1. Željezničar su golovi podigli i vrlo brzo povećavaju rezultat na 3:1. U 75. minuti je Brica dobro ubacio, dok Luka Dubac sjajno reagira te između vratnice i vratara Rajndla pronalazi put lopti u mrežu. Totalna dominacija Ljubičastih završila je u 80. minuti kada je Toni Mrvelj upisao svoju drugu asistenciju, a Matej Dubac koji je ušao s klupe svoj drugi pogodak za konačnih Željezničar – Radnički Mece 4:1.

Za Željezničar je protiv ekipe iz Baranje ovo bila 4. pobjeda u ovoj sezoni koja je treća ovog proljeća s kojom su si produžili nadu za ostankom u ovom rangu natjecanja u kojem će od slijedeće sezone biti samo klubovi s područja Požeško – slavonske i Brodsko – posavske županije.