Bijelo-crni u derbiju kola na teškom gostovanju sačuvali vodeću poziciju

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 01.03.2020

Ovaj vikend nastavljeno je prvenstvo u Trećoj HNL – istok. Derbi ovog 16. kola igrao se u Županji u kojoj je domaći Graničar koji se na ljestvici nalazi na 4. mjestu ugostio vodeću Marsoniju. Bio je to uistinu pravi derbi i nogometna ljepotica u kojoj su gledatelji vidjeli čak 7 golova i pobjedu Marsonije sa 4:3 u jednoj fer i korektnoj utakmici uz dobro suđenje Matasovića iz Đakova.

Debi kola na trećeligaškom istoku u Županji na Spomen stadionu prve nogometne lopte u Hrvatskoj između četvrtog Graničara i vodeće Marsonije ispunio je sva očekivanja. Više od 400 gledatelja vidjelo je dobru utakmicu između 2 kvalitetna protivnika. Obje ekipe bile su fer i korektne, dok se u dobru utakmicu uklopio jednako tako dobri sudac Dražen Matasović iz Đakova. U cjelini Brođani su bili bolji te su stalno imali vodstvo od 1:0, 2:1 i 3:2 koje je domaćin stizao, ali nije došao do preokreta. Graničaru je ovo prvi poraz u ovoj sezoni koji su doživjeli na svom terenu u Županji i to nakon godinu i pol dana. S druge strane Marsonia je upisala svoju 5. pobjedu u gostima u ovoj sezoni nakon što su do sada sva 3 boda uzeli u: Ivankovu, Vukovaru, Oriovcu i Novoj Gradiški.

Od početka utakmice Marsonia ima inicijativu i stalno loptu u svom posjedu, ali nije bilo prave prigode. Do vodstva Brođani dolaze u 21. minuti kada je Dajan Šimac uposlio Mirzu Jašarevića koji si je stvorio prostor i onda sjajnim projektilom pogodio mrežu golmana Osmana Primeće za 0:1. Samo 10. minuta kasnije domaći dolaze do poravnanja. Igrala se 31. minuta kada je Domagoj Džoić proigrao Josipa Lešića, a ovaj je lijepo prebacio Ajdina Memovića za 1:1. Ubrzo gosti imaju novi odgovor. U 39. minuti ekipa trenera Braslava Ostojića dolazi do novog vodstva kada je Karlo Baričević dao loptu Mariju Ćubelu, a povratnik u Marsoniju iz Njemačke u svom prvom nastupu u ovoj sezoni pokraj Primeće pronalazi put lopti u mrežu za 1:2. Već na početku drugog poluvremena Graničar ponovno poravnava sada na 2:2. Tek što je ušao u igru bivši član Cibalije Hrvoje Hodak koji je ove zime došao u Županju lijepo je naciljao za novo slavlje domaćih. Taj pogodak u 48. minuti dao je puno motiva domaćinu koji su malo kasnije preko Josipa Lotara imali čisti zicer za vodstvo os 3:2, ali je domaći igrač šutirao preko gola. Kazna za taj promašaj stigla je na drugoj strani u 63. minuti. Iskusni Hrvoje Mišić pronašao je Marija Ćubela koji svojim drugim golom na utakmici Marsoniji donosi 3:2. Samo 3. minute kasnije moglo je biti i 4:2, ali je Mišić iz blizine pogodio vratara Primeću. Taj promašaj Graničar nije kaznio, već su Brođani ipak postigli četvrti pogodak. Akcija je krenula od Marina Begića, dok su pričuvni igrači gostiju koji su ušli s klupe odradili ostali dio posla i to asistent Damir Mirković i strijelac Mario Bačić kojem je to prvi gol u Trećoj ligi u svom prvom službenom nastupu za Marsoniju. Na kraju je Graničar u 93. minuti samo ublažio poraz na konačnih 4:3. Naime, stoper Marsonije Josip Balentović pred svojim golom srušio je Ivana Kovačevića, a sudac Matasović iz Đakova pokazao je na kazneni udarac kojeg je sigurno izveo Josip Lešić za svoj drugi pogodak na utakmici.

S ovom pobjedom Marsonia je i dalje ostala na vrhu s bodom više od Belišća s kojim će očito do kraja voditi borbu za naslovom prvaka. U sljedećem kolu u Slavonski Brod stiže Vihor iz Jelisavca, dok će županjski Graničar u Požegi igrati protiv Slavije iz Pleternice.

Planković u Slavonskom Brodu prisustvovao sjednici ŽO HDz-a, dogovorena dinamika rada za izbore

Drugi dan Hrvatskog Premier Tenisa obilježio spektakularan meč Majoli, Ivaniševića i mladih snaga