Važna pobjeda Marsonije nad Belišćem

Nakon prošlotjedne pobjede u Vukovaru nogometaši Marsonije u 23. kolu Treće lige istok na svom su terenu s pobjedom nad Belišćem od 1:0 potvrdili uspjeh s prethodnog gostovanja.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 20.04.2019

Tako su se u ovom kolu sastala dva kluba koja su podnijela zahtjev za dobivanjem licence za Drugu ligu. Stoga je za Bijelo -crne ovo bila vrlo važna utakmica kako bi do kraja prvenstva pokušali preskočiti Belišće koje drži 4. mjesto. Prije utakmice gosti iz grada papira imali su velikih 7 bodova prednosti, dok je ta razlika sada nakon pobjede Marsonije smanjena na 4.

Od početka je Marsonia bila bolja pogotovo u prvih 20 minuta kada je najaktivniji bio Gudelj koji je 2 puta zaprijetio vrlo dobrom mladom vrataru Belišća Staniću, ali oba puta domaća desetka nije bila dovoljno precizna. Jednako tako i mladi Baričević kojeg je proigrao Begić, ali je njegov pokušaj u 8. minuti otišao preko gola. Prvi udarac u okvir gola Brođani su imali u 15. minuti kada je na dodavanje Rosandića snažan udarac Balentovića jedva odbio Stanić. Gotujući vratar bio je na mukama i u 18. minuti kada je uspio obraniti i Mišićev udarac, dok je u nastavku akcije uspio ukrotiti i pokušaj Baričevića. Nakon toga se do poluvremena igralo ravnopravno bez prigoda. U nastavku su prvi u prigodi gosti iz Belišća, ali je opasni udarac Radovanovića u 52. minuti blokirao Čanić. Već u slijedećoj minuti na drugoj strani nova prigoda za Marsoniju, ali Gudelj u dobroj poziciji nije uspio zahvatiti loptu. Ključan trenutak na susretu dohodio se u 59. minuti kada je odlični Marin Begić ubacio iz slobodnog udarca pred gol, a tamo je najviši bio Dajan Šimac koji je svojim prvi golom u sezoni donio vodstvo od 1:0, a kasnije se pokazalo i pobjedu Marsonije nad Belišćem.

Nakon gola Marsonia je imala još nekoliko pokušaja. Prvo je u 66. minuti Begić nakon dobrog prodora šutirao pokraj gola, da bi se u 73. minuti u prigodi našao i Baričević, ali je gađao točno u vratara Belišća Stanića. Kada su gosti pred kraj prešli na polovicu domaćih iza svojih leđa ostavili su dosta prostora. To nije kaznio Balentović koji je u 88. minuti sa centra povukao kontru, ali mu je izostala završnica te je poslao loptu preko gola, dok je na lijevoj strani imao i slobodnog Begića. Bez obzira na sve Marsonia je zasluženo upisala svoju 7. pobjedu u pvenstvu što je nakon utakmice potvrdio i gostujući trener Davor Rupnik.

Pred Marsonijom je ove srijede 24. travnja utakmica četvrt – finala Županijskog Kupa i gostovanje u Bukovlju kod Slavonca. Nakon toga za naredni vikend Bijelo – crni gostuju u Pleternici kod Slavije, dok će Belišće na svom terenu ugostiti Koprivnicu.