Vanesi Tot 6. mjesto u finalu svjetskog prvenstva

Ovog vikenda hrvatska kajak-kanu reprezentacija nastupa na juniorskom i U23 svjetskom prvenstvu koje se održava u rumunjskim Pitestima. U sastavu reprezentacije su i dvoje sportaša Marsonije, Darko Erceg i Vanesa Tot.

Autor: Brodportal | Datum objave: 03.08.2019

Prvog dana kanuist Marsonije Darko Erceg završio je svoj nastup na ovom prvenstvu zauzevši 9.mjesto u kvalifikacijama u kanuu jednokleku na dionici od 200m.

Vanesa je bila uspješnija i na istoj dionici osvojila treće mjesto te si osigurala nastup u polufinalu trećeg dana natjecanja (3.8.). Utrka je na rasporedu u 8:25.

Vanesa je nastupila i na 500m. U kvalifikacijama je zauzela 4.mjesto te u polufinalu drugim mjestom osigurala mjesto u finalu. U finalnoj utrci koja je održana jučer, najuspješnija sportašica grada i županije zauzela je visoko 6.mjesto! Ovo je Vanesi prvo svjetsko finale i prvo žensko finale u kanuu jednokleku!

Vanesi i njezinom treneru Igoru ovim putem čestitamo i želimo sreću na 200m!