Vanesa Tot uspješna na Europskom prvenstvu

Najuspješnija sportašica grada i županije, Vanesa Tot nastupila je ovog vikenda (11.-14.7.) na juniorskom i U23 Europskom prvenstvu u sastavu hrvatske kajak-kanu reprezentacije.

Autor: Brodportal | Datum objave: 15.07.2019

Prvog dana, kanuistica Marsonije nastupila je u kanuu jednokleku na 500m. U kvalifikacijama je osvojila 3.mjesto i tako si osigurala direktni plasman u finale. Finale je veslala u nedjelju (14.7.) i osvojila visoko 5.mjesto te tako odveslala svoju najbržu utrku na dionici od 500 metara ove godine.

Drugog dana Vanesa je nastupila u kanuu jednokleku na olimpijskoj disciplini 200m. U kvalifikacijskoj utrci osvojila je 4.mjesto i osigurala si plasman u polufinale. Dan kasnije, u polufinalu prolazi kao treća najbrža i osigurava svoje drugo finale na ovogodišnjem europskom prvenstvu.

U vrlo gustoj finalnoj utrci je osvojila 5.mjesto te tako završila svoj nastup na EP. Samo pola sekunde ju je dijelilo od medalje!

U sastavu reprezentacije još su nastupili Josip Lenac, Anamarija Govorčinović, Bruno Kumpez, Antun Novaković, u pratnji troje trenera: Nikica Ljubek, Miroslav Lipovac i Igor Krajina.

Ovim putem čestitamo Vanesi i njezinom treneru Igoru na odličnim rezultatima i želimo puno sreće u daljnjim utrkama!