Uvjerljiva pobjeda rukometaša Broda u Županijskom derbiju

Rukometaši Broda pojačani su krenuli u nastavak prvenstva u Drugoj ligi – istok.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 22.02.2020

Svi dobri rezultati u pripremama pokazali su da će ekipa trenera Senada Baranje ovoga proljeća igrati dobar rukomet. To se i vidjelo u prvoj službenoj utakmici u nastavku sezone u kojoj su na domaćem terenu, iznimno u dvorani Vijuš s uvjerljivih 34:22 u Županijskom derbiju nadigrali Novu Gradišku.

Bila je to lijepa rukometna predstava nakon koje su rukometaši Broda zabilježili svoju 4. pobjedu u sezoni. S njom su se na ljestvici izjednačili prema broju osvojenih bodova s Novom Gradiškom od koje imaju bolju gol razliku te su trenutno na 6. mjestu. U Županijskom derbiju ključno je bilo drugo poluvrijeme u kojem su Brođani napravili razliku koju su održavali do kraja. Samo drugo poluvrijeme igrači trenera Senada Baranje dobili su s 21:9 što im je osiguralo uvjerljivu pobjedu s kojom su uzvratili rukometašima Nove Gradiške za poraz u 1. kolu s 32:26.

U cijeloj utakmici gosti iz Nove Gradiške samo su 2 puta bili u vodstvu i to s početnih 1:0 i na kraju poluvremena s 13:12. Sve drugo bilo je u znaku rukometaša Broda čija je najveća prednost u prvom poluvremena iznosila najviše 3 gola, ali se s 13:13 otišlo na poluvrijeme. U nastavku je na parketu dvorane Vijuš postojala samo jedna i to domaća momčad koja je bila učinkovita u napadu, ali i u obrani. Tako je u 40. minuti bilo 20:15, a ključna je bila serija Brođana od 7:0 koju su imali od 41 do 48. minute kada su golom Alajice otišli na najvećih +12 za 28:16. Do kraja je ta razlika otišla i na 15 golom mladog Franje Jurišića u 57. minuti, dok je uz njega trener Baranja na parket poslao sve mlade igrače. Na kraju je Nova Gradiška uspjela malo smanjiti poraz na konačnih 34:22. U pobjedničkom sastavu rukometaša Broda su po 6 golova postigli Ivan Didić i kapetan Ivan Rašić, dok su se po 5 puta među strijelce upisali povratnik ove zime iz Županje Davor Alajica i mladi Sandi Bohm.

Kod rukometaša Nove Gradiške prema običaju najviše golova i to 8 postigao je Matej Orelj, dok su po 4 pogotka dali Borna Bušić i Ante Marjanović.

Na ljestvici su rukometaši Broda i Nove Gradiške poravnati te imaju isti broj bodova, a za Valpovkom koja je na 4. mjestu udaljeni su samo 2 boda. U slijedećem 11. kolu Druge lige – istok koje se igra ovog vikenda Nova Gradiška će na domaćem terenu ugostiti drugu ekipu Osijeka, dok će Brod na gostovanje kod Županje koja se nalazi na pretposljednjem mjestu.