Uvjerljiva pobjeda košarkaša Splita protiv KK Slavonski Brod 1946

Zbog smanjenja troškova kadeti KK Slavonski Brod 1946 odigrali su protiv Splita unaprijed utakmicu iz 14. kola Jedinstvene Hrvatske kadetske lige. Kako su Splićani dan kasnije igrali derbi sa Cibonom, onda je na njihov zahtjev unaprijed odigrana ova utakmica. S obzirom da su kadeti Splita uz Cedevitu i Cibonu najbolja ekipa u ovom uzrastu u Hrvatskoj koja je godinama već u vrhu, očekivala se njihova pobjeda. To se i dogodilo, premda je konačnih 111:71 malo previsok rezultat budući Brođani svojom igrom nisu zaslužili toliki poraz. Međutim, pred kraj susreta domaći trener Rimac u igru je uveo sve mlađe kadete što su gosti iskoristili te napravili ovu razliku koja nije baš realna.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 03.02.2018

Treba reći da je i trener kadeta Splita Srđan Subotić vidjevši u kojem smjeru ide utakmica odmarao svoje ključne igrače koji su dan kasnije imali puno važniju utakmicu protiv Cibone u Zagrebu.

Iako su Splićani imali početno vodstvo od 6:0, nakon 5. minuta igre bilo je 14:11 za kadete Slavonskog Broda 1946  koji su nakon prve četvrtine imali zaostatak od 28:22. Međutim, do poluvremena su gosti napravili 56:32 te su tu razliku održavali, a na kraju ju još i povećali na 111:71. Kod Splita je Ante Perkušić ubacio 20, Ivan Perasović 16. a Tonći Lisica 15 koševa.

Imali su kadeti Slavonskog Broda 1946 previše promašenih slobodnih bacanja i to čak 19, dok su izgubili 26 lopti. Osim toga, vrlo rano ostali su bez kapetana Marka Kremera koji je zbog 5. osobnih pogrešaka morao napustiti igru, dok trener Rimac u ovom susretu nije imao Branimira Stankovića i Tomislava Matačića.

U sastavu kadeta Slavonskog Broda 1946 protiv Splita je Luka Špehar postigao 23 koša te je imao 5 dodavanja, 4 skoka, ali i 7 izgubljenih lopti. Do njega je još jedini dvoznamenkasti broj poena i to 18 ubacio Matko Jagar koji je u svoju statistiku ugradio i 7 skokova, ali je imao i 8 promašenih slobodnih bacanja.