Uvjerljiva pobjeda kadeta KK "Brod“

U ovogodišnjem natjecanju Kupa regija – istok natječu se i kadeti Košarkaškog kluba Brod igrači rođeni 2003.godine i mlađi. U natjecanju je 10 klubova, dok su do sada najviše pokazali Košarkaška akademija Osijek, Vinkovci i Vrijednosnice Osijek. Nekako su se ta 3 kluba izdvojila na vrhu, dok su iza njih kadeti Broda koje vodi Krunoslav Rimac.

Autor: Brodportal | Datum objave: 12.12.2019

U 6. kolu Kupa regija – istok kadeti Košarkaškog kluba Brod nisu imali većih problema protiv Strmca iz Nove Gradiške kojeg su nadigrali s uvjerljivih 87:59. Prije utakmice Brođani su bili na polovičnom učinku od 2 pobjede i isto toliko poraza uz jednu neodigranu utakmicu, domaću protiv Belišća. S druge strane Strmac je bio također na 2 poraza, ali je imao 3 pobjede. Stoga se očekivao neizvjesniji susret, ali on je izostao s obzirom da su domaći od početka bili u prednosti koju su stalno povećavali.

Kadeti Strmca koje vodi Brođanin Tomislav Katić nakon ovog poraza imaju polovičan učinak od 3 pobjede i 3 poraza što je sasvim dobar rezultat. Oni su u svojoj dvorani svladali Đakovo i Slavonski Brod 1946 te u gostima Belišće, dok su osim poraza od Broda još izgubili kući od Vinkovaca i na gostovanju kod trenutno vodeće Košarkaške akademije Osijek.

Odmah na početku kadeti Broda imaju 6:2 da bi nakon prve četvrtine bilo 21:12. Do poluvremena su igrači trenera Rimca tu razliku udvostručili na 48:26. Već tada su domaći riješili pitanje pobjednika, dok su tu prednost s poluvremena stalno povećavali do konačnih 87:59. Oba trenera u posljednjih 10. minuta vidjevši u kojem smjeru ide utakmica odlučili su prigodu i minute dati i ostalim igračima s klupe. Kod kadeta Broda je 5 igrača ubacilo dvoznamenkasti broj poena. Najučinkovitiji sa 17 koševa bili su Ivan Tolić i Borna Odobašić, dok je Luka Balen postigao 14, Ivan Hlišić 12, a Karlo Nužda 10 poena.

U sastavu kadeta Strmca iz Nove Gradiške je Antonio Majetić postigao 16, Matija Lasović 15, a Noa Valentić 12 koševa.

U slijedećem 7. kolu kadeti Broda ovog vikenda idu na gostovanje u Đakovo, dok će Strmac u Novoj Gradiški ugostiti Borovo iz Vukovara.

Gradsko kupalište na Savi i ove godine mnogima rješenje za potrebno osvježenje od ljetnih vrućina

Jedna novooboljela osoba od SARS-CoV-2 u protekla 24 sata

Mile Maras najbolji senior, Stjepan Damjanović junior na šahovskom turniru povodom Dana pobjede

Projekt Zaželi u Općini Klakar bliži se kraju nakon dvije godina nemjerljive pomoći starijim korisnicima