Uvjerljiva pobjeda juniora KK Slavonski Brod 1946 nad Osječanima

Juniori Košarkaškog kluba Slavonski Brod 1946 nastavljaju s pobjedama u natjecanju lige Slavonije i Baranje za igrače koji su rođeni 2001. godine i mlađi. U 6. kolu ekipa trenera Igora Kovačevića nije imala težak zadatak te je bez većih problema svladala Košarkašku akademiju Osijek koja je prijetila samo na početku utakmice.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 25.12.2019

Protiv osječke akademije juniori KK Slavonski Brod 1946 zabilježili su 5. uzastopnu pobjedu te imaju samo 1 poraz. Taj gubitak bodova doživjeli su još u 1. kolu na gostovanju u Vinkovcima s 80:67 da bi nakon toga nanizali 4 pobjede. Na vrhu su juniori Vinkovaca sa svih 5 pobjeda te su bez poraza, ali oni u nastavku sezone 2 puta moraju doći u Slavonski Brod. Upravo će te utakmice kao i međusobna između 2 slavonskobrodska kluba odlučiti koje će dvije ekipe ići na poluzavršnicu državnog prvenstva. Protiv Košarkaške akademije Osijek juniori Igora Kovačevića odradili su rutinsku utakmicu nakon koje su došli do sigurne pobjede sa 70:52.

Gosti iz Osijeka dobro su krenuli u utakmicu te su imali vodstvo od 7:2, da bi ipak prva četvrtina završila s vodstvom juniora Slavonskog Broda 1946 sa 16:14. Izjednačeno se igralo sve do polovice druge dionice kada se domaći odvajaju te se s 37:26 odlazi na poluvrijeme. Ta razlika bila bi i veća da Brođani nisu u prvih 20. minuta promašili čak 10 od 19 slobodnih bacanja. U nastavku su igrači trenera Igora Kovačevića sigurnom igrom držali rezultatsku prednost koja je nakon trećeg perioda iznosila 55:38. Nije tu bilo previše lijepe košarke što se vidi i prema broju ubačenih poena. Međutim, pišu se bodovi, a oni su na kraju s konačnih 70:52 pripali domaćim juniorima.. Minutažu je odlično iskoristio kadet Ivan Petković koji je postigao 20 koševa, dok je Luka Špehar ubacio 16 poena.

Kod juniora Košarkaške akademije Osijek je Marin Jurić postigao 14, Petar Kozić 13, a Blaž Vojedilov 11 koševa.

U Ligi Slavonije i Baranje za juniore sada je stanka, dok će se prvenstvo nastaviti vrlo brzo, već 11. siječnja. U slijedećem 7. kolu juniori Slavonskog Broda 1946 će na gostovanje kod Vrijednosnica Osijek.