Uvjerljiva pobjeda Broda protiv Slavije

Nastavljeno je prvenstvo u Drugoj Hrvatskoj rukometnoj ligi – istok, a već u 1. kolu igrao se Županijski derbi između Broda i Slavije iz Starog Petrovog Sela.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 18.02.2019

Na početku sezone Brođani su teže od očekivanog s 29:27 došli do pobjede kod Slavije koja je na ljestvici posljednja s jednim osvojenim bodom. Kako je ekipa trenera Saše Sertića na 4. poziciji samim time oni su bili favoriti za pobjedu što su i ostvarili.

Za razliku od utakmice u Starom Petrovom Selu u kojoj su se rukometaši Broda namučili za pobjedu, sada su do nje došli na puno lakši način. Promjena dvorane i igranje na Vijušu nije puno utjecalo prije svega na domaće igrače koji su naučili igrati u dvorani Brod koja je bila zauzeta. Na kraju je ekipa trenera Saše Sertića zabilježila visoku pobjedu sa 42:24 u utakmicu u kojoj su od početka Brođani bili u vodstvu te su svoju prednost stalno povećavali. Za njih je ovo bio samo malo jači trening, dok su im puno više odgovarale prijateljske utakmice koje su nedavno igrali s Požegom koja je vodeća u ovom natjecanju.

Odmah na početku rukometaši Broda imaju 2:0, pa 3:1 te su ubrzo i na 7:3. Nakon serije od 5:0 u 22. minuti su već na dvoznamenkastoj razlici od 15:5, da bi prvo poluvrijeme zaključili s 22:10. Ništa se nije promijenilo niti u nastavku u kojem je prednost na strani Brođana stalno rasla te je već na polovici drugog poluvremena u 44. minuti golom Ivana Rašića bilo +17 za 30:13, dok je utakmica završila s konačnih 42:24. Vrijedi izdvojiti golmane Broda, mladog Matiju Krznarića i iskusnog Gorana Bubala koji su imali veliki broj obrana. Osim toga oni su imali puno dobro bačenih lopti u kontrama iz kojih su postignutim golovi. Kod Brođana je Dorian Petrović postigao 8, Filip Prusina i Davor Alajica svaki po 6, a Josip Sarić 5 golova.

U sastavu Slavije iz Starog Petrovog Sela prema običaju najviše golova dali su Damir Milošević 8 i Dalibor Tomić 6 pogodaka. Njih do kraja prvenstva s Orahovicom i Novom Gradiškom očekuje borba za ostankom u ligi.

U slijedećem 11. kolu rukometaši Broda idu na teško gostovanje u Županju koja se nalazi na 3. mjestu, dok je ekipe trenera Sertića 4.-ta s 2 boda manje. S druge strane Slaviju čeka gostovanje kod vodeće Požege.

Sjajna akustična večer Memorijala "Ostat ću mlad"

Rak dojke i dalje vodeća zloćudna bolest kod žena; iznimno je važna prevencija i rano otkrivanje...