Uvjerljiva Nova Gradiška, pobjede slavonskobrodskog dvojca

Jučer su odigrana posljednja dva susreta 1. kola 2.HMNL-istok.

Autor: Brodportal | Datum objave: 13.10.2021

Istina, ostao je još za odigrati odgođen dvoboj Našica i Jakšića, no pitanje je kada će se spomenuti dvoboj odigrati. Brod 035 je ostvario tijesnu pobjedu u Pleternici protiv Autodijelova Tokić, dok je Brod također tijesno slavio protiv Vinkovaca. U ponedjeljak je pak Nova Gradiška ostvarila uvjerljivu pobjedu protiv Slatine.

NOVA GRADIŠKA – SLATINA  7:2 (2:1)

STRIJELCI: 0:1 Šantić (12′), 1:1 Đusi (19′), 2:1 Eller (20′), 3:1 Petrović (22′), 4:1 Eller (31′), 5:1 Grafina (33′), 5:2 Šantić (34′), 6:2 Batalo (37′), 7:2 Mihić (40′)

Nova Gradiška je sezonu otvorila uvjerljivom pobjedom protiv Slatine. Gosti su poveli u 12. minuti golom Šantića, no u završne dvije minute prvog poluvremena domaći s dva zgoditka preokreću rezultat. U nastavku je Nova Gradiška došla do uvjerljive pobjede, te se potvrdila kao momčad koju možemo očekivati u borbi za vrh ljestvice. Dvostruki strijelac za domaćina bio je Eller, dok je oba zgoditka za goste postigao već spomenuti Šantić.

AUTODIJELOVI TOKIĆ – BROD 035  4:5 (1:4)

STRIJELCI: 0:1 Petrović (3′), 1:1 Rotim (7′), 1:2 Ferić (7′), 1:3 Gačić (9′), 1:4 Kvesić (15′), 2:4 Rotim (28′), 3:4 Rotim (33′), 3:5 Gačić (35′), 4:5 Samaržija (37′)

Uoči početka susreta Soldo (koji se iz redova Broda 035 vratio u Autodijelove Tokić) je primio trofej za najboljeg strijelca lige prošle sezone, dok je Petrović primio trofej za prošlosezonski naslov prvaka 2.HMNL-istok. Upravo je Petrović već u 3. minuti doveo goste u vodstvo, no Rotim u 7. minuti vraća stvari na početak. Gosti su na gol Rotima uzvratili brzo i efikasno. Najprije je Ferić zabio za 1:2, da bi u 9. minuti Gačić donio gostima osjetniju prednost. U 15. minuti Kvesić je zabio za 1:4, lijepu prednost gostiju na poluvremenu. U nastavku Rotim s nova dva zgoditka vraća domaćina u igru, no drugim golom Gačića gosti se vraćaju na osjetniju prednost. Samardžija je u 37. minuti zabio za 4:5 i uzbudljivu završnicu susreta, no rezultat se do kraja nije mijenjao. Ostalo je 4:5, vrijedna pobjeda momčadi Ivice Ćorluke.

BROD – VINKOVCI UČILIŠTE STUDIUM  6:5 (3:2)

STRIJELCI: 0:1 Ležaić (14′), 1:1 Brnjić (15′), 2:1 Brnjić (16′), 3:1 Stepić (19′), 3:2 Ležaić (20′), 4:2 Škorić (24′), 5:2 Baričević (30′), 5:3 Ležaić (31′), 5:4 Ležaić (31′), 5:5 Ležaić (33′), 6:5 Baričević (40′)

U Slavonskom Brodu golijada i na koncu tijesna pobjeda domaćina. Ležaić je u 14. minuti doveo Vinkovce u vodstvo, no Brod golovima Brnjića dolazi do preokreta (2:1), a u 19. minuti Stepić zabija za osjetnijih 3:1. U završnici prvog poluvremena Ležaić postiže svoj drugi zgoditak za 3:2 nakon prvih 20 minuta. U nastavku domaćin golovima Baričevića i Škorića dolazi do 5:2, te se doimalo tada da će Brod bez veće drame do pobjede. No ipak, gosti u svojim redovima imaju sjajnog Ležaića koji s tri zgoditka u nizu (5 ukupno) vraća stvari na početak. U uzbudljivoj završnici susret je na koncu mogao otići i na jednu i na drugu stranu, a pobjedu domaćinu na koncu donosi Baričević svojim drugim zgoditkom za konačnih 6:5!

izvor: crofutsal.com