Uspješna natjecanja za Konjički klub Ramarin iz Garčina

Konjički klub Ramarin iz Garčina jedini je u Brodsko – posavskoj županiji koji se natječe na raznim državnim i međunarodnim natjecanjima u konjičkom sportu u kojem postoje discipline dresura, prepone i daljinsko jahanje.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 09.10.2015

Upravo je daljinsko jahanje postalo najbrže rastuća disciplina u ovom sportu, a u ovoj godini članovi kluba bili su uglavnom na Međunarodnim natjecanjima. Na njima je ostvareno nekoliko dobrih rezultata, a u glavnim ulogama bili su junior Marin Samardžić i kod žena Tea Biondić.

U konjičkom klubu Ramarin je 15 članova koji su u ovoj godini bili na raznim natjecanjima u: Italiji, Austriji, Mađarskoj, Slovačkoj i Hrvatskoj. U daljinskom jahanju prvo se trebaju završiti utrke na 40, pa 2 x 60 i 2 x 80 km da bi se moglo ići na međunarodna natjecanja. Glavni cilj daljinskog jahanja je u što kraćem roku završiti utrku, a da konj bude zdrav. Nakon završetka svakog kruga mjeri se puls konja koji mora biti 64. Što se puls brže spusti bolji je konačni rezultat.

Nedavno je u talijanskom Valeggiu pokraj Verone održan Ladies kup na koji su došle sve najbolje žene iz svijeta. To natjecanje održava se uglavnom u Dubajiu, ali je ove godine prebačeno u Italiju. Za Ramarin iz Garčina, ali i za Hrvatsku uopće, prvi put je na tako velikom natjecanju za koje se može reći i da je Svjetsko prvenstvo u ovom sportu nastupila Tea Biondić koja je prvakinja Hrvatske. Utrka je bila na 100 km, a Tea je na kraju završila na 20. mjestu što je s obzirom na konkurenciju odličan rezultat. Imala je prosječnu brzinu od 17,7 km/h te je za 5 sati i 37. minuta ušla u cilj.

Jako dobre nastupe ima i Marin Samardžić koji je na Međunarodnoj utrci u Austriji na 120 km kod juniora osvojio 1. mjesto. Njegov konj dobio je vrlo cijenjenu nagradu za konja u najboljoj kondiciji. Marin je nastupio i u Italiji u Fonta Freddi u kojoj su se okupili najbolji juniori svijeta, a mladi Samardžić je na kraju osvojio vrlo dobro 4. mjesto na dionici od 120 km.

S dobrom utrkom u Fonta Freddi Marin Samardžić jako se približio nastupu na Europskom prvenstvu za mlade jahače koje će se održati slijedeće godine. Velika želja Marinu Samardžiću koji se na rankig ljestvici nalazi na 102 mjestu među 3. 736 jahača je nastup i na kraljevskoj dionici od 160 km.

Još bolji plasman od Marina ima i Tea Biondić koja je 66 u svijetu među 3.736 jahača i jahačica u daljinskom jahanju.

U ovoj godini Tea i Marin uz ostale članove Konjičkog kluba Ramarin iz Garčina nastupit će 24. listopada na utrci u Pazinu s kojom će završiti ovu sezonu.

Hrvatska zajednica županija: Objavljen priručnik za nastavnike o antikorupciji