Uspješan niz nogometaša Oriolika i dalje traje

Uspješan niz nogometaša Oriolika i dalje traje. Naime, Crveni su u Oriovcu u utakmici pretposljednjeg 14. kola Treće lige – sjeveroistok sa 4:2 pobijedili posljednjeplasirani Vukovar 1991. Bila je ovo 6. pobjeda u prvenstvu za ekipu trenera Roberta Dujića koja je na prvenstvenoj ljestvici sada sa 7.-og skočila na 4. mjesto.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 19.11.2018

U utakmici protiv Vukovara, nogometaši Oriolika pokazali su 2 lica. Odlično u prvom poluvremenu te nešto slabije u nastavku u kojem je nakon uvjerljivog vodstva očito došlo do opuštanja. To su gosti iz Vukovara umalo iskoristili te im je malo nedostajalo za preokret. Oriovčani su u pravom trenutku postigli pogodak s kojim su potvrdili 6. pobjedu u sezoni. Tako momčad trenera Dujića u posljednjih 7 utakmica ima 5 pobjeda i dvije gostujuće neodlučene s 3:3 u Bjelovaru i Đakovu.

Utakmica između Oriolika i Vukovara bila je vrlo sadržajna te su malobrojni gledatelji osim 6 golova vidjeli dvije vratnice i nekoliko promašenih prigoda. Već u 16. minuti Crveni su mogli do vodstva, ali je Patrik Mijić na dodavanje Majstorića pogodio vratnicu. Do zaslužene prednosti od 1:0 domaći dolaze u 22. minuti. Majstorić je na centru izborio loptu te je nakon dodavanja između Mijića i Barišića ponovno dobio loptu koju je smjestio iza leđa gostujućeg vratara Đilasa. Mogao je Vukovar do poravnanja u 25. minuti, ali je dobar pokušaj mladog Tomasa iz slobodnog udarca vratar Herceg odbio u gredu. Dobra igra donijela je Oroliku u 38. minuti još jedan pogodak. Ponovno je kao i kod prvog gola Slaven Barišić uposlio strijelca ovoga puta Mirzu Jašarevića koji svojim 4. golom u sezoni podiže na 2:0. Tu u prvih 45. minuti igrači trenera Dujića nisu stali već je nakon ubačaja Valentina Kuzmića iz kornera Josip Majstorić svojim drugim golom na utakmici, a ukupno 7.-im u prvenstvu povećao vodstvo Oriolika na 3:0 što je bilo dovoljno za nova 3 boda.

Nakon sigurnog vodstva od 3:0 nogometaši Oriolika opustili su se u drugom poluvremenu što je Vukovar iskoristio za 2 brza gola s kojima je smanjio rezultat na 3:2. Prvo je Ivan Plum nakon što je Herceg odbio loptu nakon udarca Dine Brajkovića smanjio na 3:1, da bi u 66. minuti Brajković s ruba kaznenog prostora na povratnu Pluma vratio neizvjesnost u utakmicu. Sve dvojbe riješio je u 86. minuti Goran Jurić koji je nakon dodavanja Patrika Mijića lijepo prebacio Đilasa za konačnih Oriolik – Vukovar 4:2.

S ovom pobjedom Oriolik je na ljestvici sada na 4. mjestu te će u posljednjem kolu na gostovanje kod Marsonije. S druge strane za Vukovar je ovo bio 9. poraz te su oni i dalje posljednji na ljestvici.

Preostala dva kluba iz Brodsko – posavske županije u ovom natjecanju svoje utakmice u 14. kolu odigrala su bez pobjednika 1:1. Marsonia se nakon dugo vremena s gostovanja vraća s bodom. On je osvojen u Đakovu te je ovo prvi bod na gostovanju od kako je momčad preuzeo trener Domagoj Kosić. Domaća Đakovo Croatia u vodstvo je došla u 21. minuti preko svog najboljeg strijelca Tomasa Grgačevića, dok je Marsonia poravnala rezultat u 68. minuti. Matej Sivrić je ubacio iz kornera, a najviši pred domaćim golom bio je kapetan Marsonije Marko Čanić koji je pogodio za konačnih 1:1. Nakon boda u Đakovu, Marsonia je zadržala 8. mjesto na ljestvici.

Isti rezultat ostvaren je u Novoj Gradiški u susretu između domaće Sloge i Bedema iz Ivankova. Domaće je u vodstvo u 39. minuti doveo Danijel Bungić, da bi u nastavku Ivan Koledić u 50. minuti gostima iz Ivankova osigurao bod. S ovim bodom nogometaši Sloge na ljestvici su se spustili za jednu poziciju pa su sada trenutno sedmi.

U posljednjem 13. kolu u Četvrtoj ligi – istok nogometaši Željezničara doživjeli su težak poraz sa 6:0 u Kneževim Vinogradima od Borca. Za domaće je 3 gola dao Domitrek, po 2 puta se među strijelce upisao Balat, a jednom Stojanović.