Unatoč dobroj igri, poraz Marsonije u Pleternici

Nakon ispadanja iz Županijskog kupa od Slavonca iz Bukovlja, nogometaši Marsonije u 24. kolu Treće lige – sjeveroistok na gostovanju u Pleternici protiv domaće Slavije odigrali su puno bolju utakmicu.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 28.04.2019

Međutim, niti takva igra im nije donijela bod ili bodove budući da je upisan 9 poraz u ovoj sezoni s minimalnih 2:1.

Itekako se u igri Marsonije u Pleternici osjetio izostanak prvog vratara Memovića, Rosandića, Šimca i Sivrića. Njihovo neigranje teško je bilo nadomjestiti premda su Bijelo – crni protiv Slavije odigrali sasvim dobru i korektnu utakmicu. Treba reći da je utakmica bila puno bolja i zanimljivija u prvom poluvremenu u kojem su na kraju i postignuta sva 3 gola. Domaća momčad trenera Damira Bognara bila je bolja za taj 1 gol te je zasluženo došla do svoje 9. pobjede u ovogodišnjem prvenstvu.

Utakmicu je bolje otvorila Marsonia koja je već u 2. minuti preko Mišića kojeg je proigrao Gudelj bila u prigodu učiniti nešto više, ali napadač Brođana nije bio precizan. Nešto kasnije u 10. minuti stvorila se gužva pred domaćim golom, dok je pokušaj Letice izblokirala obrana Slavije. Svoju prvu prigodu na utakmici sastav iz Pleternice pretvorio je u pogodak. Hrvoje Ančurovski je dobro ubacio pred gol Marsonije s desne strane, a tamo se u gužvi najbolje snašao mladi napadač Pavo Nikolić koji je svojim trećim golom u prvenstvu Slaviju doveo u vodstvo od 1:0. Slavlje domaćih trajalo je 4. minuti kada je u 18. minuti Josip Balentović na nekih 20. metara od domaćeg gola izborio slobodni udarac. Loptu je namjestio Marin Begić koji je sjajno pogodio preko zida u sami gornji lijevi kut nemoćnog Karlića za 1:1. Vrlo dobro prvo poluvrijeme zaključeno je s još jednim pogotkom u mreži 16.-to godišnjeg debitanta na golu Brođana Karla Krijana. Vrlo dobri Hrvoje Ančurovski izborio je prekršaj na desnoj strani iz kojeg je pred gol ubacio Marko Šubara. Obrana Marsonije nije bila na pravom mjestu, a zato je tamo bio Tomislav Ognjenčić koji je iz blizine svojim prvim golom u ovoj sezoni Slaviji donio pobjedu s 2:1. U drugom vrlo slabom poluvremenu izdvojili smo tek prigodu Nikolića u 75. minuti nakon proigravanja Vinka Ančurovskog, ali je njegov udarac mladi vratar Krijan odbio u gredu. Brođani u drugih 45. minuti nisu imali niti jednu ozbiljniju prigodu prema nezaposlenom Karliću.

Tako je Slavija na isti način i s istim rezultatom uzvratila Marsoniji za poraz u prvom dijelu prvenstva u Slavonskom Brodu. U sljedećem kolu momčad iz Pleternice ide na gostovanje kod posljednjeplasirane Koprivnice, dok će Marsonia na svom terenu dočekati u Županijskom susretu Slogu iz Nove Gradiške.