Umjesto u prvenstvenoj, Marsonia slavila u pripremnoj utakmici

Međusobnu nogometnu trening utakmicu odigrali su drugoplasirana momčad zapadne skupine Prve Županijske lige Slobodnica i drugoplasirani član Treće lige – istok Marsonia.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 06.03.2021

Razlika između ovih klubova su 2 ranga natjecanja što su Brođani i pokazali te su zabilježili uvjerljivu pobjedu s 5:0. Osim toga momčad trenera Braslava Ostojića imala je potpunu dominaciju na terenu svih 90 minuta.

Umjesto u Bukovlju u kojem su nogometaši Marsonije ovaj vikend trebali igrati 1. kolo u nastavku prvenstva Treće lige – istok, zamjena je bila trening utakmica u Slobodnici. Vidjelo se od početka koliko su Brođani bili rastrčani i željni igre što je rezultiralo s uvjerljivom pobjedom od 5:0. Trener Ostojić nije zbog ozljeda mogao računati na: Čanića, Bungića, Blagojevića i Benića, dok s druge strane Darko Vrljić nije imao: Bricu, Đulu i Barukčića.

Već za prvih 5. minuta Marsonia je imala vodstvo od 2:0. Prvo je Dinko Matošević dugačkom loptom uposlio Darija Živića koji je precizan za 1:0. Ubrzo gosti podižu na 2:0 nakon što je sada Mirza Jašarević bio dodavač za strijelca Silvija Mihića. Nakon toga Marsonia nije stala, već je cijelo vrijeme napadala i tražila treći pogodak. Tako je u 32. minuti Damir Mirković dobio povratnu od Mihića, ali je iz dobre pozicije šutirao preko gola. Nakon 4. minute je i mladi Domagoj Đurković pokušao iz slobodnog udarca, ali je na golu Slobodnice Matej Vukotić uspio obraniti. Još jednom se istaknuo domaći vratar koji je u 42. minuti skinuo čisti zicer Jašareviću kojeg je proigrao Josip Balentović. U drugom poluvremenu trener Marsonije Braslav Ostojić uveo je nekoliko igrača s klupe koji su držali visoku razinu igre što je rezultiralo s još 3 pogotka. Upravo je jedan od njih Dominik Perković u 60. minuti poslao dobru loptu za Mateja Sivrića koji je matirao domaćeg vratara za 3:0. Brođani ne staju te se igrači s klupe žele dokazati, a poznato je da Braslav Ostojić ima širok izbor kvalitetnih nogometaša. Tako su u 70 minuti pričuve Hrvoje Mišić i Karlo Kokanović sve pripremili za Sivrića koji svojim drugim golom podiže prednost Marsonije na 4:0. U 90. minuti gosti su postigli i peti pogodak. U ovom susretu pričuva Dino Bundavica ubacio je za Jašarevića koji je nakon asistencije Mihiću za drugi gol, sada pogodio mrežu Slobodnice za konačnu pobjedu Marsonije s 5:0.

Za Marsoniju je ovo bila dobra provjera kao i za Slobodnicu koja je imala prigodu odigrati protiv jakog protivnika. Već sutra Brođani će u 5. trening utakmici gostovati u Novoj Kapeli kod domaćeg Slavonca, dok se u Slobodnici kao i u svim amaterskim klubovima za vikend nadaju početku prvenstva.

Copernicus: Pomoć alergičarima kako počinje sezona peludi

"Ograničite slavlja svete Krizme i Prve pričesti na najužu obitelj i kumove!"