Trinaest odličja za sportaše KKK „Marsonia“

Sportaši Kajak-kanu kluba „Marsonia“ nastupili su ovoga vikenda na tri sportska natjecanja i postigli sjajne rezultate osvojivši ukupno 13 odličja - 8 zlatnih, 4 srebrna i 1 brončano.

Autor: Brodportal | Datum objave: 30.06.2019

U subotu 29. lipnja sedmero kajakaša sudjelovalo je, u pratnji predsjednika Zdenka Jambrešića, na međunarodnome Kupu Runovića na rijeci Vrljici. U pojedinačnim utrkama kajaka jednosjeda kadetkinja Dora Opačak osvojila je zlatno odličje, a kadet Vili Ćerić 5. mjesto. U utrkama kajaka dvosjeda juniorska posada u sastavu Domagoj Babić-Ivan Fran Arar osvojila je zlatno, a mlađejuniorska posada u sastavu Jana Vuković-Barbara Tomljenović srebrno odličje.

Istoga je dana održana međunarodna Vidovdanska regata na rijeci Savi u srpskome Zabrežju (u organizaciji istoimenoga kajak-kanu kluba). Natjecanje je to koje, kako stoji u službenoj objavi na Facebook stranici domaćina, „iz godine u godinu dostiže sve viši nivo organizacije i kvalitete, a ove je godine okupilo 20 klubova i više od 350 mladih sportaša iz Srbije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske“. Na regati je nastupilo dvoje sportaša KKK „Marsonia“. Kanuist Darko Erceg u svojoj (juniorskoj) kategoriji osvojio je zlatno, a u starijoj (seniorskoj) brončano odličje, dok je kajakašica juniorka Hana Ćerić u starijoj (seniorskoj) kategoriji osvojila 5. mjesto.

U nedjelju 30. lipnja 2019. na rijeci Cetini u centru Trilja održana je promotivna kajakaška regata koju je organizirao Inicijativni odbor za osnivanje kajakaškoga kluba u Trilju u suradnji s Hrvatskim kajakaškim savezom. Cilj regate bio je potaknuti interes (mladih) stanovnika Trilja i Cetinske krajine za ovaj atraktivni olimpijski sport. Kajakaškoj regati nazočili su predsjednik Hrvatskoga kajakaškog saveza Marko Ćurković te glavni tajnik saveza Branko Lovrić. Donosimo rezultate sedmero mladih kajakaša Marsonije: