Trešnjevka bolja od Broda na Savi

Od ove sezone Ženski košarkaški klub Brod na Savi s uzrastom kadetkinja za igračice koje su rođene 2002. godine i mlađe nastupa u Međunarodnoj regionalnoj WABA ligi.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 12.01.2017

Do sada su odigrana 3 kruga natjecanja u kojem se igraju po dvije utakmice. Međutim, u posljednjem trećem krugu igrao se samo jedan dvoboj u kojem su Brođanke na svom terenu ugostile vodeći sastav prvenstva zagrebačku Trešnjevku od kojeg su poražene sa 65:52.

Bez obzira što je Trešnjevka došla bez svoje ponajbolje igračice Marte Ostojić, one su u ovom susretu bile favorit za pobjedu što su i opravdale. Trenerica Danica Talajić ima širok izbor kvalitetnih igračica tako da pobjeda Zelenih nije dolazila u pitanje.

Djevojke trenera Dražena Rimarčuka dobro su otvorile utakmice te su imale vodstvo od 9:2 koje je nakon prve četvrtine iznosilo 14:8. Nakon toga Trešnjevka se probudila i počela igrati te se na odmor otišlo s vodstvom Zagrepčanki od 28:20. Kako je domaći trener u prvom poluvremenu koristio 6 igračica, kadetkinje Broda na Savi počele su lagano padati u igri, dok su gošće držale visok ritam zahvaljujući odličnoj Patriciji Perić. Tako je nakon treće četvrtine bilo 50:31 za gošće, dok su domaće do kraja uspjele nakon prve dobiti i posljednju četvrtinu s 21:15 za konačnih 65:52 u korist Trešnjevke. Iako su Brođanke dobile dvije četvrtine, to im nije bilo dovoljno za pobjedu, ali trener Rimarčuk može biti zadovoljan s igrom svojih djevojaka.

Prvo ime kod Trešnjevke bila je odlična Patricija Perić s 24 koša, dok je Dorja Žaja ubacila 12, Hana Muhl 11 i Petra Jurić 10 poena.

U sastavu kadetkinja Broda na Savi ponovno prvo ime bez konkurencije bila je Edita Poljac koja je postigla 27 koševa uz 4 trice, dok je u svojoj statistici imala 13 skokova i 8 asista.

Dan ranije kadetkinje Broda na Savi na domaćem terenu su prema očekivanju u susretu 4. kola Lige Slavonije i Baranje sa 69:46 nadigrale Vinkovce.

Bila je to 4 uzastopna pobjeda kadetkinja Broda na Savi koje u ovom godištu u Slavoniji i Baranji nemaju konkurenciju te su i dalje bez poraza što će vjerojatno ostati do odlaska na završnicu Prvenstva Hrvatske. U Međunarodnoj WABA ligi igračice trenera Rimarčuka su na omjeru od 3 pobjede i 4 poraza te u narednima danima očekuju nastavak natjecanja i u toj ligi.

Muškarac (28) i žena (43) prevozili 163 kilograma marihuane; završili u prtivoru