Treći domaći poraz košarkaša Rekord Tima

Nakon Županje i Đakova košarkaši Belišća treća su momčad iz vrha ljestvice Druge lige – istok koja je ove sezone odnijela pobjedu iz Oriovcu protiv domaćeg Rekord Tima.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 05.02.2020

Gosti su u ovom susretu bili favoriti za pobjedu s obzirom da su vodeći u ligi sa samo jednim porazom i to od Đakova. Na kraju su Belišćani opravdali tu ulogu, ali su do pobjede došli teže od očekivanog.

S pravom košarkaši Rekord Tima mogu žaliti što vodećem Belišću nisu nanijeli drugi poraz u prvenstvu. Imali su domaći za to 3 razloga. Prvi je da im je izostao najbolji strijelac Krešimir Bradić uz kojeg nije bilo niti Marka Sekulića. Drugi je da su u prvom poluvremenu zbog nepotrebnog isključenja ostali bez do tada vrlo dobrog Davora Galića koji je postigao 10 koševa. On je u nastavku susreta silno nedostajao jer kako je bio raspoložen za igru pitanje je bi li Belišće slavilo u Oriovcu. Treći, možda i najveći razlog poraza su izgubljene lopte kojih su domaći imali čak 25, a to su gosti znali kazniti za pobjedu sa 77:72.

Za razliku od prvog dijela sezone trener Rekord Tima Darko Krištija dobio je 3 nova i to mlada igrača. U klub su se vratili Svan Stojsavljević i Matko Jagar, dok je iz KA Osijek došao Brođanin Karlo Petar Martinović. Sada Oriovčani u sastavu imaju širinu i tzv. dužu klupu.

Prva četvrtina pripala je košarkašima Belišća koji su imali malu prednost od 20:18. Sredinom druge dionice domaći preuzimaju vodstvo koje su zadržali do poluvremena na koje se otišlo sa 43:39. Bez obzira što su u prvom dijelu ostali bez Davora Galića Oriovčani u 23. minuti košem Hrvoja Raspasovića imaju najvećih +8 za 52:44. Nakon toga slijedi serija Belišća od 10:2 koji dolaze do poravnanja i ubrzo oni imaju prednost od 64:60 uoči posljednje četvrtine. Tu razliku i prednost gosti su čuvali do kraja, a Rekord Tim je minuti prije kraja košem ponovno odličnog Luke Pavlinovića došao na 72:73. Malo prije toga Oriovčani su ostali bez Češkića koji je zaradio 5. osobnu te više nije bilo izgleda preokrenuti rezultat. U sastavu Belišća je David Đolić ubacio 17, Zvonimir Blažević 13, Kristijan Preglej 11, a Juraj Boras i Bruno Funtak svaki po 10 koševa.

Kod košarkaša Rekord Tima prema očekivanju najbolji su i ovaj puta bili Luka Pavlinović s 24 i Matej Čekić s 18 koševa.

S ovom pobjedom Belišće je i dalje ostalo na vrhu ljestvice s 8 pobjeda i jednim porazom, dok je Rekord Tim na 6. mjestu s omjerom 3-6. U slijedećem  kolu Oriovčani su slobodni jer je u ligi neparan broj klubova, dok će nakon toga 22. veljače na gostovanje kod drugoplasirane Županje.