Treća domaća, a ukupno 5. pobjeda rukometašica Broda

Nakon dva uzastopna domaća poraza od Zeline i Garešnice rukometašice Broda stigle su do pojede u svom parketu.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 09.12.2020

U 10. kolu Druge lige – sjever igračice trenera Darka Celnera su s 32:27 svladale Baranju iz Belog Manastira. Gledajući ljestvicu Brođanke su imale ulogu favorita što su na kraju i opravdale protiv Baranjki koje su došle sa svega 7 igračica.

S obzirom da se rukometašice Baranje iz Belog Manastira nalaze na posljednjem mjestu bez boda, samim time su Brođanke imale ulogu favorita. Trener domaćih djevojaka Darko Celner nije imao Reu Kruljac, dok su druge strane gošće u zapisniku imale svega 7 igračica. Dodatni motiv rukometašicama Broda bio je taj što su u Belom Manastiru poražene u kup utakmici te su gošćama htjele uzvratiti za taj poraz u čemu su i uspjele.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri s tim što su rukometašice Broda bile više u vodstvu koje je bilo od jednog do 2 gola prednosti. Tek u završnici prvih 30. minuta s 2 gola Lucije Čondić i jednim Antonele Kvolik domaće odlaze na 3 gola razlike za 18:15 koliko je bilo na poluvremenu. U nastavku oslabljene i desetkovane gošće nisu više imale snage i kako je utakmica odmicala padale su u igri. Tako je u 40. minuti bilo velikih 24:18 i činilo se da je odlučen pobjednik. Međutim, uporne i borbene Baranjke smogle su snage te su golom Franciske Jelečević u 47. minuti došle na gol zaostatka na 25:24. Pobjednik je odlučen u posljednjih 10. minuta kada su se Brođanke odvojile i do kraja zaključile utakmicu s pobjedom od 32:27. Najviše golova za domaće i to 9 postigla je Lucija Čondić.

Uz Luciju Čondić po 6 golova postigle su: Andrea Daidžić, Antonela Kvolik i Ana Jančić koja je uoči ove ove sezone došla u Brod iz Cerne.

U sastavu Baranje najučinkovitije bile su Jovana Vuković s 8 i Anja Nemet sa 7 golova.

Za rukometašice Broda pobjeda nad Baranjom je 5. u ovoj sezoni za plasman na 6. mjesto na ljestvici. U slijedećem posljednjem 11. kolu u prvom dijelu prvenstva Druge lige – sjever djevojke trenera Celnera idu na gostovanje u Koprivnicu kod druge ekipe Podravke koja se nalazi na 3. mjestu, dok još moraju odigrati i odgođenu utakmicu u Dardi.