Tijesna pobjeda Đure Đakovića

Posljednja utakmica 15. kola A1 lige košarkaškog prvenstva Hrvatske između domaćeg Đure Đakovića i Vrijednosnica iz Darde, odigrana je ove nedjelje pred oko 300 gledatelja u dvorani Vijuš u Slavonskom Brodu. KK Đuro Đaković tijesno je slavio rezultatom 68:65 i time zadržao minimalnu nadu za plasman u Ligu za prvaka.

Autor: Josip Kodžoman | Datum objave: 24.02.2013

Prvu četvrtinu obilježile su loše obrane, igralo se koš za koš i četvrtina je završena rezultatom 27:26 u korist domaćih košarkaša. Brojem koševa prednjačio je najbolji igrač gostiju, Dejan Meznarić koji je već na kraju prve četvrtine bio dvocifren s 10 postignutih koševa. Meznarić je i u nastavku utakmice bio nezaustavljiv za košarkaše Đure Đakovića, ali je ujedno bio i jedini raspoložen igrač gostujuće momčadi. Sredinom druge četvrtine ozljedu koljena obnovio je domaći igrač, Matej Karlović, te je ostatak utakmica prosjedio na klupi. Drugu četvrtinu zaključuje Brnas koji ubacuje svoj deseti koš za poravnanje rezultata, 42:42.

Nastavak utakmice bolje otvaraju košarkaši Vrijednosnica OS. Domaćini su uglavnom stizali prednost gostiju iz Darde te su treću četvrtinu okončali sa samo 11 ubačenih poena. Posljednja četvrtina ponudila je mnogo uzbuđenja, konačni pobjednik bio je neizvjestan, nijedna ekipa nije se odvajala na značajniju razliku. Sve se riješilo u posljednjoj minuti utakmice kada Batina ubacuje tricu za 68:65. To je ujedno bio i konačni rezultat utakmice jer Meznarić nije uspio pogoditi tricu za produžetak. Ovom pobjedom Đuro Đaković zamijenio je mjesto na prvenstvenoj ljestvici s današnjim protivnikom te se sada nalazi na petoj poziciji.

Najbolji strijelac utakmice bio je gostujući košarkaš, Meznarić s 21. postignutim poenom, dok je kod Đure Đakovića najefikasniji bio Batina sa 17 koševa. Istaknimo i veoma dobru igru domaćeg centra, Marina Šarlije koji je ubacio 16 poena te uhvatio 10 skokova i podijelio 4 blokade. Važna je i spoznaja da domaćini mogu pobjeđivati i bez svog ponajboljeg igrača, Hrvoja Puljka koji je trenutno na listi ozlijeđenih igrača.

Košarkašima Đure Đakovića sada slijedi gostovanje u Dubrovniku kod istoimenog domaćina gdje će također biti pod imperativom pobjede koja im je prijeko potrebna da bi zadržali ikakve izglede za plasman u Ligu za prvaka.