Tijesan poraz rukometaša Broda u Grubišnom Polju

Rukometaši Broda doživjeli su minimalan poraz na gostovanju kod Ilove u Grubišnom Polju.

Autor: Krešimir Grčević | Datum objave: 22.04.2013

Time su si još više zakomplicirali situaciju glede ostanka u ligi.  Tijekom prvog poluvremena, brodski rukometaši igraju dobro i vode po dva do tri gola razlike. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 18:17 za brodski sastav.

Domaćin furiozno ulazi u drugi dio ogleda i prelazi u vodstvo. Prvi puta vode s tri razlike, pri rezultatu 23:20, sredinom drugog poluvremena. Brođani se vraćaju u susret i serijom 6:1, dolaze do dva pogotka prednosti - 27:25. No, u zadnjih nekoliko minuta ostaju bez pogotka, što Ilova koristi i dolazi do vrlo vrijedne pobjede od 28:27.

Za rukometaše Broda nezaustavljiv je bio Sokač, koji je postigao 11 golova. Za brodski sastav najviše golova postigli su Matičević i Dragičević, svaki po 6 golova.

Bio je ovo drugi uzastopni poraz rukometaša Broda. Nakon neočekivanog domaćeg poraza od Borova, nisu se uspjeli izvaditi na gostovanju kod Ilove. Rukometaši Broda nalaze se na 8. mjestu s 15 bodova, dva boda više od zone ispadanja.

Sljedeće subote očekuje ih težak izazov, jer dočekuju drugoplasiranu Ivančicu Ivanec. Gosti se bore za prvo mjesto i ulazak u viši rang i zato će biti jako opasni. Brođani moju konsolidirati svoje redove i pokušati svladati ovog jakog protivnika.