Težak poraz košarkaša Đure Đakovića

Košarkaši Đure Đakovića prikazali su najslabiju partiju u ovoj godini na gostovanju kod riječkog Kvarnera 2010.

Autor: Krešimir Grčević | Datum objave: 16.02.2013

Zasluženo su poraženi čime su svoje šanse za plasmanom u Ligu za prvaka sveli na minimum.
Brodski košarkaši kreću u susret vodstvom od 2:0 na što domaći odgovaraju serijom od 9:0 sa šest vezanih koševa Jurice Radića. Brodski centri Šarlija i Kolovrat imaju u prvoj četvrtini velikih problema sa Kvarnerovim dvojcem Radić/Škifić. Pri rezultatu 14:7 u 7. minuti domaćin radi seriju 9:1 i bježi na velikih 15 razlike. Brođani uspijevaju malo smanjiti zaostatak na kraju četvrtine na 29:19.

U drugoj četvrtini Kvarner drži minimalnu prednost zahvaljujući svom organizatoru igre Krivecu koji dobro razigrava suigrače. Brođani tijekom četvrtine dižu razinu igre i sa linije slobodnih bacanja se vraćaju u susret. Najbliže su došli u 19. min kada tricom Karlovića dolaze na minus dva koša razlike. Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću domaćih košarkaša 46:40.
U trećem periodu utakmice Kvarner ima kontrolu nad utakmicom te stalnu prednost od 5 do 10 koševa razlike. Četvrtina se završila sa vodstvom Kvarnera od 65:54.
Tada slijedi crna rupa Brođana koji ne uspijevaju poentirati punih 7 minuta. To domaći koriste, rade ključnu seriju od 13:0 i odlaze na nedostižnih 20 koševa razlike. Utakmica je završena rezultatom 84:63 za Kvarner.

Kod Riječana su bili najbolji Jure Škifić i Jurica Radić sa 19 koševa.

Hrvoje Puljko sa 19 i Toni Brnas sa 14 koševa bili su najistaknutiji pojedinci brodskog sastava.
Ovim porazom košarkašima Đure Đakovića ne preostaje ništa drugo osim odraditi do kraja ovu ne baš tako uspješnu sezonu.

Iduću utakmicu košarkaši Đure Đakovića imaju sa VROS Dardom u nedjelju 24. veljače u 18 sati u dvorani Vijuš.