Težak poraz brodskih rukometašica

Rukometašice ŽRK „Brod“ doživjele su težak, 40:24, poraz koji im je nanijela prvoplasirana momčad 2. HRL-sjever, ŽRK „Zrinski“.

Autor: Josip Kodžoman | Datum objave: 10.03.2013

Od samog početka Čakovčanke su nametnule žestoki ritam čime su  prisilile domaće igračice na brojne pogreške u napadu i izgubljene lopte, što je rezultiralo lakim golovima iz kontre. Na odmor se odlazi s visokom prednošću gošći, rezultat poluvremena je 22:7 za Zrinski.

Druga dionica ponudila je nešto bolju igru domaćina, ali prednost Čakovčanki bila je nedostižna. Igralo se gol za gol bez grubih prekršaja. Zanimljiv je podatak da je prvo isključenje zabilježeno tek u 57. minuti, kada je isključena igračica Broda, Andrea Daidžić. Konačni rezultat je 40:24 za ŽRK „Zrinski“. Obje

Najbolji strijelac utakmice bila je gostujuća rukometašica, Paula Posavec, sa čak 13 postignutih golova, dok su se kod domaćina istaknule Matea Horvatović sa 6 te Antonela Pavičić sa 5 postignutih pogodaka.

Čakovčanke su i dalje jedina neporažena momčad 2. HRL-sjever te suvereno kroče prema prvoj ligi. U deset odigranih kola upisale su 8 pobjeda i 2 neriješena rezultata. Rukometašicama ŽRK „Brod“ ovo je osmi poraz te im predstoji borba za očuvanje drugoligaškog statusa.

Pratite BrodPortal i najnovije vijesti na Facebooku Twitteru.