Teško izborena pobjeda mlađih kadeta Slavonskog Broda 1946

U košarkaškoj ligi mlađih kadeta Slavonije i Baranje igrača rođenih 2003. godine i mlađih i dalje se 3 kluba bore za 2 mjesta koja vode na poluzavršnicu Prvenstva Hrvatske. Za sada nakon 11 odigranih utakmica Košarkaška akademija Osijek i Košarkaški klub Slavonski Brod 1946 imaju po 1 poraz, dok je Đakovo na dvije izgubljene utakmice te će se između njih tražiti 2 putnika za prolaz dalje.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 26.01.2018

U utakmici 11. kola Lige Slavonije i Baranje mlađi kadeti Slavonskog Broda 1946 izvukli su pobjedu protiv Vinkovaca. Tu istu ekipu mladi Brođani dobili su na gostovanju sa 40 razlike, međutim, u uzvratu je na parketu dvorane bilo 70:65 za domaći sastav. Utakmica je sve do 4. minute prije kraja bila otvorena te su u tom periodu mlađi kadeti Slavonskog Broda 1946 imali više preciznosti, snage i koncentracije za pobjedu.

Već od početka se vidjelo da su slavonskobrodski mlađi kadeti s kočnicom ušli u utakmicu budući su Vinkovci nakon prve četvrtine imali vodstvo od 15:13. Do poluvremena su domaći malo proigrali, ali je njihova prednost bila 35:32. Ništa se nije promjenilo u igri ekipe trenera Rimca niti u nastavku pa je tako uoči posljednje četvrtine domaća momčad imala minimalno vodstvo od 54:53. Mučili su se Brođani u svim segmentima, dok su Vinkovčani predvođeni odličnim Lučićem stalno prijetili. Uvođenjem Borne Odobašića, mlađi kadeti Slavonskog Broda 1946 podigli su agresiju te je on svojom borbenošću pokrenuo ostale. U posljednje 4. minute Leon Šljivarić je tricom podigrao domaće vodstvo na 66:60, da bi nakon toga Ivan Gašpar realizirao 2 napada te je svoju momčad odveo na 70:62 što do kraja mlađi kadeti Vinkovaca više nisu mogli stići.

Kod mlađih kadeta Slavonskog Broda 1946 je Karlo Nužda ubacio 17, a Leon Šljivarić i Roko Lukenda svaki po 14 koševa. Daleko prvo ime u redovima mlađih kadeta Vinkovaca bio je Dominik Lučić koji je postigao gotovo polovicu koševa i to 31.

Na ljestvici su mlađi kadeti Slavonskog Broda 1946 na učinku od 7 pobjeda i jednim poraz i to gostujućim od KA Osijek, ali imaju i 3 neodigrane utakmice. Ove nedjelje, 28. siječnja momčad trenera Rimca od 11 sati igra derbi kola protiv Đakova protiv kojeg bi s pobjedom gotovo osigurali plasman među prve 2 ekipe.