Teško izborena pobjeda Marsonije nad Kutjevom

Vrlo zanimljivu i sadržajnu utakmicu u sklopu 11. kola Treće lige – istok odigrali su nogometaši Marsonije i Kutjeva.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 16.10.2021

Na kraju su Bijelo – crni zabilježili teško izborenu pobjedu s 3:2, dok su Zeleni iz grada vina do 5. minuta prije kraja imali vodstvo od 2:1. Na obje strane bilo je puno promašenih prigoda, dok se još jednom pokazalo koliko je Kutjevo nezgodan protivnik za Brođane. Naime, na posljednja 2 susreta između ovih klubova na Stadionu uza Savu bilo je 1:1 i sada je momčad Hrvoja Bušića prekinula taj negativni niz protiv odličnog Kutjeva. Da su sva 3 boda otišla na stranu Zelenih ne bi bilo nezasluženo, a ova 2 gola koja su postigli igrači Marka Žigića su prvi koja je obrana Marsonije primila na svom terenu u ovoj sezoni.

Već u 2. minuti Jašarević je imao veliku prigodu za vodstvo Marsonije kada nije iskoristio pogrešku gostujućeg vratara Patrika Gugeca te je šutirao pokraj gola. Taj promašaj Kutjevo je kaznilo u 10. minuti kada su preko svog najboljeg strijelca Ivana Jakeševića došli do vodstva od 1:0. Odličnu loptu poslao je Marin Majetić, a Jakešević je upisao svoj 4. gol u ovoj sezoni. Očito je taj pogodak šokirao domaće koji su se vratili u 27. minuti. Jašarević je nakon proigravanja Sivrića izborio slobodni udarac s ruba kaznenog prostora. Udarac Bundavice odbio se od vratnice, a pred golom je u gužvi prema mišljenju suca Burila povučen Đurković, dok je osječki sudac pokazao na najstrožu kaznu. Vratar Gugec pročitao je stranu, međutim udarac Mateja Sivrića bio je vrlo precizan za 1:1. U drugom poluvremenu prvi se u prigodi za domaće našao Letica kojem je udarac nakon ubačaja Đurkovića dobro obranio Gugec. U istoj minuti na drugoj strani gosti iz Kutjeva imali su veliku prigodu za novo vodstvo, ali se Jakešević spetljao te nije uspio pogoditi prazan gol. Imali su Zeleni nakon toga još jednu odličnu situaciju u kojoj se sada našao Karačić koji je u 56. minuti imao suigrača u boljoj poziciji, međutim, odlučio se na udarac koji je Kramer obranio. Marsonia je opasno visila, dok su gosti do zasluženog vodstva došli u 65. minuti kada se nakon kornera lopta odbila do Marina Kuzminskog, a on je precizno pogodio za novo vodstvo Kutjeva sada s 2:1. Bijelo – crni pokušali su do poravnanja, ali udarci prvo Jašarevića, a onda i Balentovića bili su lak plijen za gostujućeg vratara Gugeca. Moglo je Kutjevo i do 3:1, ali je udarac Marka Karačića iz slobodnjaka otišao malo pokraj domaćeg gola. Bližila se završnica u kojoj su domaći došli do potpunog preokreta. Igrala se 85. minuta u kojoj je iskusni Hrvoje Mišić još jednom bio joker s klupe nakon što je Sivrić ubacio s desne strane, a Bundavica vratio povratnu za strijelca Mišića koji je svojim 2. golom u sezoni poravnao na 2:2.

Kod rezultata 2:2 Kutjevo se nije predavalo već su u 88. minuti imali još jednu veliku prigodu preko Stojanca kojem je udarac zaustavio Kramer. Minutu prije kraja Marsonia je postigla odlučujući pogodak kada je na ubačaj Sivrića pričuvni napadač Drago Maksimović sjajno reagirao za pobjedu Brođana s 3:2. Još jednom je Bušić pokazao da ima dobru klupu jer su mu pričuvni napadači donijeli pobjedu nad odličnom ekipom iz Kutjeva.

Tako je Marsonia iščupala 6. pobjedu u prvenstvu s kojom je prekinula mali niz od dvije utakmice u kojima nije došla do sva 3 boda. S druge strane nogometaši Kutjeva prema svojoj igri zaslužili su najmanje bod, ali nogomet je ponekad vrlo čudna igra.