Teško izborena pobjeda košarka Slavonskog Broda 1946

Nakon što su odigrali 4 utakmice u dosadašnjem dijelu prvenstva Druge lige – istok košarkaši Slavonskog Broda 1946 imaju polovičan učinak od dvije pobjede i isto toliko poraza. Najveći problem je taj što trener Domagoj Norac u niti jednoj utakmici nije imao sve igrače na raspolaganju. Stoga se od ove momčadi tijekom sezone očekuju još bolje partije.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 30.11.2017

Vrlo lako su košarkaši Slavonskog Broda 1946 mogli nakon 4. kola imati bolji učinak. Naime, izostao je bolji rezultat na gostujućim parketima u Požegi i Županji, dok su to spomenutim klubovima bile jedine zabilježene pobjede u dosadašnje 4 odigrane utakmice. Međutim, Brođani ne trebaju žaliti za tim propuštenim prigodama u kojima su uvjerljivo poraženi. Zato su na domaćem parketu u odličnom susretu svladani, prvo oriovački Rekord Tim, a onda i vrlo dobri Vinkovci. S obzirom da je treneru Domagoju Norcu ovo prvi samostalni posao te da su u ekipi juniori uz nekoliko nešto starijih igrača, onda je trenutni učinak solidan.

U 5. kolu košarkaši Slavonskog Broda 1946 na domaćem su parketu u vrlo zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici sa 64:62 bili bolji od Vinkovaca. Imali su Brođani u većem dijelu susreta malu prednost koja je nakon prve četvrtine iznosila 19:15, dok je do poluvremenu ona nestala budući se na odmor otišlo s 31:31. Činilo se da su igrači trenera Norca na početku posljednje četvrtine prelomili utakmicu budući su košem Tomislava Grgića imali najveće vodstvo od 52:43. Međutim, za samo 3. minute uporni Vinkovčani rade seriju od 11:1 te u 37. minuti dolaze u vodstvo od 54:53. Tako je o pobjedniku odlučivala sama završnica te je svaki napad bio važan, a u svakom od njih su za domaće ključne koševe pogađali: Darko Pezer, Mark Sekulić, Franjo Marinčić te Luka i Tomislav Grgić. Gostima je nadu tricama vraćao odlični Bruno Ćorić, međutim pobjeda je na kraju sa 64:62 pripala košarkašima Slavonskog Broda 1946. Ovaj usopjeh za Brođane je tim vrjedniji budući je izboren bez ponajboljeg igrača Mateja Kljaića koji je uoči utakmice s Vinkovcima prešao u Premijerligaša Ribolu Kaštela. Uz njega su izostali još: Krešimir Bradić, Darko Končić i Stefano Čiča.

U domaćem sastavu je Darko Pezer postigao 21 koš i to sve iz 7 pogođenih trica. Do njega je još samo Tomislav Grgić ubacio dvoznamenkasti broj koševa i to 16, ali je imao dvije jako važne osvojene lopte pod gostujućim košem kada se odlučivalo o pobjedniku utakmice.

Kod Vinkovaca kojima je to bio drugi poraz, dok imaju 3 pobjede je spomenuti Bruno Ćorić postigao 24, a Stjepan Pezer 16 koševa.

U slijedećem 6. kolu košarkaši Slavonskog Broda 1946 ove subote, 2. prosinca će na gostovanje u Belišće kod ekipe koja drži 1. mjesto s omjerom od 4 pobjede i 1 poraza, dok oni imaju utakmicu više u odnosu na Đakovo koje je jedino u ligi bez poraza.