Svačič iz Starog Slatinika nakon dvije godine ponovno u Prvoj ŽNL

Nogometaši Amatera bili su nadomak plasmana u Četvrtu HNL – istok.

Autor: Brodportal | Datum objave: 11.06.2018

Oni su u uzvratnoj utakmici kvalifikacija sa 4:1 na svom Jelasu nadigrali Kutjevo koje je na kraju zbog gola u gostima nakon 25. godina otišlo u viši rang natjecanja. Podsjetimo da su nogometaši Kutjeva na Jelas stigli s velikom prednosti od 3:0 iz prvog susreta, međutim Amater je za prvih 35. minuta s 2 gola Švarića i jednim Kladarića nadoknadio taj zaostatak te je imao 3:0.

U drugom poluvremenu Velimir Švarić prometnuo se u apsolutnog junaka kada je realizirao drugi kazneni udarac za svoj treći gol na utakmici koji je Amateru osigurao 4:0 i prolaz u Četvrtu ligu. Međutim, 15. minuta prije kraja gosti iz Kutjeva su preko Josipa Budimira (gradonačelnik Kutjeva) smanjili na 4:1 što njih vodi dalje, dok domaći u preostalom vremenu nisu postigli gol koji bi im osigurao prolaz.

Kvalifiakcije se igraju i za popunu Prve ŽNL, pa su se tako u Vrbovi u 2. kolu sastala 2 Omladinca, domaći i gostujući iz Starog Topolja. Završilo je bez pobjednika 1:1, a taj rezultat najviše odgovara Svačiću iz Starog Slatinika koji je kolo prije kraja kvalifikacija osigurao nakon 2. godine povratak u Prvu ŽNL. Goste iz Starog Topolja u vodstvo je doveo Vlado Jeleč, dok je domaćinu iz Vrbove bod donio Miroslav Popčević. Ove nedjelje, 17. lipnja u Starom Slatiniku domaći Svačić ugostit će Omladinca iz Vrbove kojeg svaka pobjeda ili neodlučeno vodi uz Svačić u viši rang. U slučaju pobjede Svačića s 2 ili više golova razlike uz ekipu Starog Slatinika u najkvalitetniju ligu u županije ide Omladinac iz Starog Topolja.