Svačić bolji od Hajduka iz Pakraca

U prvenstvu Međužupanijske nogometne lige Brod / Požega derbi ovog 5. kola igrao se u Starom Slatiniku u kojem je drugoplasirani Svačić ugostio vodeći i neporaženi Hajduk iz Pakraca.

Autor: Josip Šebalj | Datum objave: 20.09.2021

Narančastima je ovo bila treća domaća utakmica, dok su u prethodne dvije imali gol razliku 12:0. S druge strane momčad iz Pakraca na gostovanjima prije derbija u Starom Slatinika došla je do pobjede u Slobodnici, dok je u Lipiku osvojen bod, a sada su sa 4:1 doživjeli prvi poraz u ovoj sezoni.

Derbi 5. kola MŽNL Brod / Požega koji su u Starom Slatiniku odigrali domaći Svačić i vodeći Hajduk iz Pakraca mogao je zadovoljiti sve prisutne ljubitelje nogometne igre. Pogotovo domaće koji su proslavili uvjerljivu pobjedu sa 4:1 s kojom su Zelene iz Pakraca skinuli s vrha, a sebe postavili na vodeću poziciju koju dijele zajedno s Požegom. Narančasti su prvo poluvrijeme odigrali kao u transu te su već nakon prvih 20. minuta igre imali sigurnih 3:0 i praktički se tada odlučio derbi ovog kola. U odličnom i učinkovitom prvom poluvremenu postignuto je svih 5 golova, dok je razumljivo u nastavku pao ritam i tempo igre. Za domaće je najvažnija pobjeda te da nije bilo ozljeda ili bespotrebnih kartona, dok je pakrački Hajduk na najtežem gostovanju u ligi doživio prvi poraz.

Već u 5. minuti nogometaši Svačića došli su do vodstva iz prekida. Korner je izveo Ivan Krizmanić koji je pred golom naciljao glavu Josipa Grgića, a ovaj se dobro snašao za 1:0. Taj rani pogodak ekipi trenera Marija Tadića dao je sigurnost u igri te su njegovi igrači nastavili napadati prema golu gostiju iz Pakraca. Tako su se u dobrim situacijama pred golom mladog vratara Andrije Putaka našli prvo Josip Nižić te malo nakon toga i Krešimir Vrljić. Prvi put gosti su se javili u 9. minuti kada je Franko Zandona dobio loptu od Matije Benkovića, ali napadač Hajduka nije bio uspješan. Zato je na drugoj strani Luka Panijan u 11. minuti povukao kontru te je osvojio dobar dio terena i kada je htio uposliti Nižića, lopta mu se vratila, a on ju je poslao u mrežu za 2:0. Imao je i Nižić u 19. minuti dobru prigodu za svoj pogodak na ubačaj Patrika Stopića, ali je ostalo 2:0 u korist Svačića. Bio je to uvod u treći gol kada je Krizmanić upisao svoju drugu asistenciju, a pred golom je Krešimir Vrljić točan za 3:0. Mogao je u 28. minuti Krešimir Vrljić postići i svoj drugi gol, ali iz 2 pokušaja nije uspio svladati Putaka koji je u tih prvih pola sata bio kao na pravoj streljani. Malo nade gostima iz Pakraca vratio je mladi 17.-to godišnji Matija Benković koji je u 33. minuti pogodio kut nemoćnog domaćeg vratara Davida Vrljića. Benkoviću je ovo 4. gol u ovoj sezoni te je najbolji strijelac Hajduka. Da se Zeleni previše ne bi nadali pobrinuo se u 43. minuti Grgić koji je sada ubačaj Stjepana Stubičana ponovno glavom poslao u mrežu za 4:1. Ovo je i njemu 4. gol u ovoj sezoni s kojim je potvrdio 4. pobjedu Svačića u ovogodišnjem prvenstvu.

U drugom poluvremenu pao je ritam i tempo igre, dok je od 60. minute Mario Tadić u igru uveo svog najboljeg strijelca Tomislava Žuljevića koji je samo minutu nakon toga bio u prigodi za 5:1, međutim, nakon ubačaja Stopića poslao je loptu preko gola. Mogli su gosti malo uljepšati rezultat u 90. minuti kada je Majdanac pred golom Svačića bio najviši, ali je njegov udarca završio na gredi te je ostalo 4:1.

U sljedećem 6. kolu ove subote nogometaši Svačića će na gostovanje u Veliku kod Papuka, dok će Hajduk u Pakracu igrati protiv Jakšića.