Srebro i bronca za Vanesu Tot na Turniru olimpijskih nada

Ovoga je vikenda (23. – 25. rujna) u Szegedu, Mađarska, održan Turnir olimpijskih nada koji se smatra neslužbenim svjetskim prvenstvom za mlađe uzraste (do 17 godina).

Autor: bportal | Datum objave: 26.09.2016

Na Turniru su nastupili kajakaši i kanuisti iz čak 31 države svijeta s čak 4 kontinenta, a među njima i petero članova mlade hrvatske kajak-kanu reprezentacije (Josip Lenac iz KKK „Hrvatska Kostajnica“ te Vanesa Tot, Dominik Princip, Gabriel Babić i Inga Karakaš iz KKK „Marsonia“) u pratnji troje trenera (Viktorija Mrđenović iz KKK „Hrvatska Kostajnica“ te Zdenko Jambrešić i Igor Krajina iz KKK „Marsonia“) i direktora reprezentacije Nikice Ljubeka.

Najuspješnija hrvatska mlada nada je kanuistica Vanesa Tot koja je svoj posljednji nastup na Turniru olimpijskih nada okrunila dvjema medaljama. Prvoga je dana Turnira, u utrci kanua jednokleka na 200m, Vanesa zauzela 4. mjesto. Već sljedećega je dana, u sjajnoj utrci na 1000m, osvojila 2. mjesto i srebrnu medalju (iza mađarske reprezentativke Giade Bragato, pobjednice Svjetskoga prvenstva u 14,4 km dugom maratonu u Brandenburgu, Njemačka, 16. rujna o.g. na kojemu je Vanesa zauzela 11. mjesto). U današnjoj je finalnoj utrci na 500m Vanesa doveslala do još jedne medalje – bronce (prvoplasirana je bila Giada Bregato, a drugoplasirana Nikolina Mijušković iz srpskoga KKK „Progar“, trenutna europska prvakinja u kanuu jednokleku na 200m).

I ostali hrvatski sportaši imali su zapažene (Inga i Gabriel debitantske) nastupe. Josip Lenac izborio je finale u utrci kajaka jednosjeda na 1000m (u kojemu je zauzeo 8. mjesto) te polufinale u utrci na 500m (u kojemu je zauzeo 4. mjesto). Dominik Princip izborio je dva polufinala – u utrkama kajaka jednosjeda na 200m i 500m – u kojima je zauzeo 7. i 9. mjesto. Gabriel Babić u svojim je polufinalnim utrkama na 200m i 500m zauzeo 8. i 9. mjesto. Inga Karakaš izborila je polufinale u utrci kajaka jednosjeda na 200m te u njemu zauzela 9. mjesto. Čestitke svim hrvatskim reprezentativcima, posebno Vanesi i njezinom treneru Igoru Krajini na osvojenim medaljama!